صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : احرازهویت جدید در Uniswap v4 جنجال‌آفرین شد

احرازهویت جدید در Uniswap v4 جنجال‌آفرین شد

احراز هویت یونی سواپ

تغییرات جدید در احرازهویت کاربران استخرهای Uniswap v4 بحث‌هایی را درباره آینده امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) به‌وجود آورده است. ایجاد یک ویژگی جدید در فهرست منبع باز Uniswap v4 باعث شده است در جامعه ارزهای دیجیتال بحث و جدل ایجاد شود این ویژگی به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا قبل از اینکه کاربران بتوانند در استخرها معامله کنند احراز هویت شوند.

اخبار مرتبط: ۵ نکته کلیدی برای سرمایه‌گذاری مطمئن در staking ارز دیجیتال

یکی از کاربران در X با انتقاد از این ویژگی خاطرنشان کرد که با قابلیت جدید امکان نظارت شدن پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز توسط نهادهای دولتی فراهم می‌شود. وی همچنین اضافه کرد، این روند از اختیاری بودن احراز هویت برای تامین‌کنندگان نقدینگی آغاز شده و در نهایت یک پایگاه داده متمرکز از پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز ایجاد می‌کند که مورد تایید نهادهای نظارتی هستند. وی همچنین هشدار می‌دهد در نهایت این‌طور می‌شود که استفاده از پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز بدون احراز هویت، به عنوان پولشویی و تامین مالی تروریسم غیرقانونی تلقی خواهد شد. دست از حمایت، افرادی بردارید که ادعای حمایت از حقوق بشر را دارند، اما در واقع به دنبال تحمیل عقاید خود بر دیگران هستند.

در اصل ویژگی جدید ابزاری است که به توسعه‌دهندگان در Uniswap v4 اجازه می‌دهد تا از تأیید هویت کاربر در پروتکل مالی غیرمتمرکز استفاده کنند. مؤسسات مالی از روش‌های KYC برای احراز هویت مشتری و ارزیابی ریسک‌های مرتبط استفاده می‌کنند. هدف اصلی KYC شناسایی فعالیت‌های پولشویی و تامین مالی تروریسم است. احرازهویت جدید توسط یک توسعه‌دهنده انجمن در  Uniswap v4 به عنوان یک عملکرد اختیاری راه‌اندازی شد و قرار است توسط یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) انجام شود.

به گفته کاربر دیگری در X، این  قابلیت جدید مخصوص تأمین‌کنندگان نقدینگی است و احتمالا  برای پروژه‌هایی که باید با نظارت‌های قانونی در حوزه های قضایی خاص مطابقت داشته باشند مفید است. به نظر می رسد که شما درک درستی ندارید از اینکه ویژگی جدید قرار است چطور کار کند. اول اینکه ویژگی جدید مخصوص تامین‌کنندگان نقدینگی است. دوم اینکه برخی از پروژه‌ها ممکن است بخواهند در چارچوب محدودیت های قانونی حوزه قضایی خود عمل کنند. سوم اینکه هر ویژگی جدید می‌تواند توسط توسعه‌دهندگان به آن اضافه شود. شما یک قابلیت ضروری برای DeFi را خراب می‌کنید.

اخبار مرتبط: اگر بتوانید سولانا را متوقف کنید، پاداش ۶ رقمی در انتظار شماست

دولت‌ها در سراسر جهان نگاه دقیق‌تری به پروتکل‌ها و تراکنش‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) دارند. به تازگی گروه 20 (G20)، گروهی از۲۰ اقتصاد بزرگ جهان، نقشه راه قوانین نظارتی کریپتو را پذیرفته‌اند که در آن صندوق بین المللی پول (IMF) و شورای ثبات مالی (FSB) برای سخت‌تر کردن مقررات ارزهای دیجیتال پیشنهادهایی را ارائه دادند. Uniswap v4 قوانین قابل تنظیم را معرفی می‌کند و انتظار می‌رود در اوایل سال ۲۰۲۴ با دسترسی محدود به نهادهای مورد تایید حکومت قابل دسترس باشد.

منبع : cointelegraph.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید