صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : تحلیلگر CryptoQuant: اصلاح قیمتی بیت‌کوین به‌زودی اتفاق می‌ا‌فتد

تحلیلگر CryptoQuant: اصلاح قیمتی بیت‌کوین به‌زودی اتفاق می‌ا‌فتد

تحلیلگر مطرح CryptoQuant معتقد است، حجم خالص خرید بیت‌کوین به رنگ قرمز درآمده است. حجم خالص خرید به تفاوت بین حجم خرید و فروش بیت‌کوین در بازار آتی مربوط می‌شود. اگر این معیار مثبت باشد یعنی در حال حاضرحجم خرید بیش از حجم فروش بیت‌کوین است و در این حالت روند قیمت صعودی است.  زمانی که این معیار منفی باشد یعنی جو بازار نزولی شده و فشار فروش بیشتر می‌شود.

در حال حاضر روند میانگین متحرک ۳۰روزه (MA) حجم خالص خریداران بیت‌کوین را در طول دو سال گذشته نشان می‌دهد، اخیرا حجم خریدار خالص از روند مثبت به منفی تغییر کرده و این اتفاق می‌تواند یک خبر بد برای روند موجود در بیت‌کوین باشد زیرا دوره‌های قبلی که فروشندگان تسلط داشتند، باعث شد که این دارایی شاهد حرکت نزولی قابل توجهی باشد.

روند میانگین متحرک ۳۰روزه (MA) حجم خالص خریداران بیت‌کوین

بعضی مواقع شاهد استثناهایی در این تحلیل بوده‌ایم. مانند زمانی که حجم خالص خریداران بعد از مدت طولانی،  ناگهان در آغاز رالی اخیر به منفی تبدیل شد و به همین دلیل بازار تا حد کمی به سمت دیگر تغییر کرد.  اما این بار متفاوت است، شاخص به تازگی منفی شده و هنوز مدت زمان زیادی در این حالت نبوده و سطحی که به آن سقوط کرده بسیار حیاتی است و به همین دلیل انتظار می‌رود به‌زودی شاهد یک اصلاح قیمتی در بیت‌کوین باشیم.

از طرف دیگر خریداران کوتاه‌مدت بیت‌کوین که از ۱۵۵ روز گذشته آن را نگه‌‌داری می‌کردند دیروز حجم زیادی را به صرافی‌ها انتقال دادند و این یک نشانه فروش است که اگر اتفاق بیفتد پنجمین فروش بزرگ طی سال ۲۰۲۳ به‌شمار می‌رود.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

منبع: bitcoinist.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید