صفحه اصلی > اخبار : بانک‌های ایالت متحده، اطلاعات کاربران کریپتو را به صورت غیرقانونی فاش می‌کنند 

بانک‌های ایالت متحده، اطلاعات کاربران کریپتو را به صورت غیرقانونی فاش می‌کنند 

قوانین جدید رمزارزها در امریکا

قوانین حفظ حریم خصوصی کاربران در فضای دیجیتال باید دقیقا مشابه قوانین دنیای واقعی باشد. اما تغییر قوانین در ایالت متحده نشان می‌دهد این حریم خصوصی در خطر است چون می‌ترسند این صنعت نوپا جایگزینی برای سیستم مالی فعلی باشد.مثلا یکی از اقداماتی که برای نقض حفظ حریم خصوصی در ایالت متحده اخیرا انجام شده، تحریم پلتفرم (Tornado Cash) است. در حالی که این پلتفرم غیرمتمرکز، راهی امن را برای حفظ حریم شخصی افراد در هنگام انجام تراکنش‌های ارزی به کاربران ارائه می‌دهد. با این اقدامات رسما حقوق مشتریان بانک‌ها زیر پا گذاشته شد.

در گزارشی از Reason، درباره روند قانونی که از 12 ژوئن 2023 آغاز شد، به‌روزرسانی‌هایی وجود دارد. کمیته قضایی مجلس نمایندگان ایالات متحده،به دلیل نقض احتمالی حریم خصوصی مشتریان در حال بررسی موسسات مالی بزرگ در کشور هستند.

نهاد دولتی سیتی گروپ(Citigroup)، جی پی مورگان چیس(JPMorgan Chase)، خدمات مالی PNC، Truist، Bankcorp، Wells Fargo و Bank of America را به اتهام ارائه اطلاعات در مورد مشتریان خود فراخواند. ظاهرا اخیرا این نهادها به اداره تحقیقات فدرال (FBI) کمک کردند تا افراد را بدون گذراندن مراحل قانونی استاندارد شناسایی کنند.

در این گزارش به نقل از اطلاعیه رسمی کمیسیون قضایی مجلس آمده است:

افرادی که قبلا یک اسلحه گرم با یک محصول BoA خریداری کرده بودند، طبق گزارش‌ها در صدر لیست قرار گرفته‌اند.دولت اکنون در حال گسترش تحقیقات خود در مورد سیتی بانک و فعالیت‌های مربوط به اقدامات مشابه است. این اقدامات ممکن است با نادیده گرفتن مراحل قانونی لازم، اطلاعات خصوصی مشتریان خود را به خطر بیندازد.

 

قانون‌گذاران ایالت متحده شرکت‌های رمزنگاری را فراری می‌دهند

گزارش Reason بر افزایش نظارت شهروندان ایالات متحده از زمان قانون PATRIOT تأکید می‌کند که به طور بالقوه آزادی‌های مدنی را نقض می‌کند. رابطه بانک‌ها با نیروی انتظامی یک شاخص نگران کننده است.

شاخص دیگر، اقدامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، وزارت خزانه داری و وزارت دادگستری (DOJ) است. این گزارش به نقل از پل گروال، مدیر ارشد حقوقی کوین بیس (CLO) و تنش‌های فزاینده بین SEC است.همانطور که گروال (Grewal) معتقد است، کمیسیون صنعت کریپتو قوانین را اجرا می‌کند اما از این نظر، مجری به عدم شفافیت از سوی تنظیم کننده اشاره کرد:

به نظر می‌رسد که رمزارز تنها جایگزین مناسب در دنیایی است که حریم خصوصی مالی و شخصی به طور بالقوه به خطر می‌افتد.

با این حال، به نظر می‌رسد که تنظیم کننده‌ها و نهادهای دولتی در ایالات متحده در تلاش هستند تا شهروندان خود را از دسترسی به دارایی های دیجیتال دور نگه دارند.علاوه بر اقدامات SEC، شکایت اخیر وزارت خزانه داری علیه صرافی تورنادوکش (Tornado Cash) مبتنی بر اتریوم و توسعه دهندگان آن یک حقیقت نگران‌کننده را برجسته می‌کند: مردم می‌توانند با منافع ایالت مخالفت کنند و هدف نهادهای دولتی قرار بگیرند.

 

در مورد تحریم تورنادو کش (Tornado Cash)، به نظر می‌رسد ایالات متحده مایل به عبور از خطوط قرمزها برای غیرقانونی کردن این فناوری است. مدیر تحقیقات Coincenter، پیتر ون والکنبورگ (Peter Van Valkenburgh)، در پست اخیر خود علیه شکایت و تحریم‌های اعمال شده بر پلتفرم و بنیان‌گذاران آن، رومن استورم(Roman Storm) و رومن سمنوف (Roman Semenov) به آن اشاره می‌کند:

اغلب تحریم‌ها و تدابیر ویژه می‌توانند بدون نشان دادن هیچ دلیل مشخصی و بدون حکم به طور مخفیانه همراه با برپایی جلسات غیرعلنی برای موسسه مالی اعمال شوند. درست مانند پرونده KindHearts، این مرجع تحقیقاتی غیر شفاف مشخصا با حقوق متمم چهارم ما سازگار نیست.

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید