صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : سرمایه‌گذاری 60میلیون دلاری ARK Invest در استارت‌آپ AI ایلان ماسک

سرمایه‌گذاری 60میلیون دلاری ARK Invest در استارت‌آپ AI ایلان ماسک

cathie-wood-invest

شرکت سرمایه گذاری ARK Invest متعلق به کیتی وود، ۶۰ میلیون دلار روی استارتاپ هوش مصنوعی (AI) ایلان ماسک به نام xAI سرمایه گذاری کرده است. این حرکت نشان دهنده اعتماد بالای این شرکت به پتانسیل xAI در میان افزایش سرمایه گذاری ها در حوزه هوش مصنوعی است. سرمایه‌گذاری اخیر جدیدترین اقدام مرتبط با هوش مصنوعی توسط ARK Invest است. این شرکت پیش از این ۴ درصد از کل سهام خود را صرف سرمایه گذاری روی OpenAI (سازنده چت جنریتیو) و ۵ درصد را روی Anthropic (سازنده مدل هوش مصنوعی کلاد) کرده بود.

کارشناسان ARK Invest بر این باورند که مدل‌های پایه هوش مصنوعی تا پایان این دهه «چندین تریلیون دلار» ارزش خواهند داشت. ایلان ماسک در سال ۲۰۲۳ xAI را به عنوان رقیبی برای بازیگران اصلی حوزه هوش مصنوعی مانند OpenAI، گوگل و مایکروسافت تاسیس کرد. xAI در ماه مه ۲۰۲۴ موفق به جذب ۶ میلیارد دلار سرمایه در دور دوم تامین مالی خود شد. این سرمایه گذاری ارزش xAI را به حدود ۲۴ میلیارد دلار رساند که برای یک استارتاپ با عمر کمی بیش از یک سال، قابل توجه است. 

ایلان ماسک همچنین از برنامه خود برای راه اندازی یک مرکز داده جدید تا پاییز ۲۰۲۵ خبر داده است. این پروژه به عنوان «Gigafactory of Compute» شناخته می شود و برای آموزش و توسعه نسل بعدی سیستم هوش مصنوعی Grok این شرکت در نظر گرفته شده است.

منبع: cointelegraph.com

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید