صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : خروج گسترده سرمایه از صندوق‌های ETF بیت‌کوین در آمریکا

خروج گسترده سرمایه از صندوق‌های ETF بیت‌کوین در آمریکا

Bitcoin-ETFs-SEC-jpg-

سرمایه‌گذاران در روز چهارشنبه با سرعت بی‌سابقه‌ای دارایی‌های خود را از صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین در بورس آمریکا (ETF) خارج کرده‌اند، این در حالی است که رئیس فدرال رزرو آمریکا، Jerome Powell، احتمال افزایش نرخ بهره را رد کرده است. کل خروج سرمایه خالص  از این ۱۱ صندوق، به مبلغ ۵۶۳.۷ میلیون دلار رسیده است که این رقم، از زمان شروع معامله‌ی این صندوق‌ها در ۱۱ ژانویه، بی‌سابقه بوده است. این روند، ادامه‌ی روند نزولی ۵ روز گذشته است. فیدلیتی FBTC پیشتاز خروج سرمایه در روز چهارشنبه بوده و با ۱۹۱.۱ میلیون دلار خروج مواجه شده است. این خبر ممکن است برای طرفداران بیت‌کوین نگران‌کننده باشد.

در روز چهارشنبه، GBTC با خروج ۱۶۷.۴ میلیون دلاری، دومین خروج بزرگ را تجربه کرد. پس از آن، صندوق ARKB با خروج ۹۸.۱ میلیون دلاری و IBIT با خروج ۳۶.۹ میلیون دلاری قرار داشتند. سایر صندوق‌ها نیز با خروج سرمایه مواجه شدند، با وجود اینکه پاول، از دارایی‌های پرریسک، از جمله بیت‌کوین، حمایت کرد. همان‌طور که انتظار می‌رفت، فدرال رزرو در روز چهارشنبه، نرخ بهره‌ی پایه را بدون تغییر بین ۵.۲۵٪ و ۵.۵٪ نگه داشت. پاول در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که اقتصاد برای کاهش نرخ بهره، بسیار قوی است و در عین حال، با ترس از افزایش مجدد نرخ بهره یا سفت‌گیری نقدینگی که توسط آمارهای ناامیدکننده‌ی تورم اخیر ایجاد شده است، مقابله کرد.

بیت‌کوین پس از اظهارات پاول، شاهد افزایش قیمتی کوتاه‌مدت از ۵۶،۶۲۰ دلار به ۵۹،۴۳۰ دلار بود. بازده‌ی اوراق خزانه‌داری ۱۰ ساله و ۲ ساله نیز همراه با شاخص دلار کاهش یافت. با این حال، جهش بیت‌کوین دوام چندانی نداشت و در زمان نگارش این متن، به  ۵۷٬۵۰۰ دلار بازگشت. اوایل این هفته، اولین صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین و اتریوم (ETH) در هنگ‌کنگ با حجم معاملات ناامیدکننده‌ای آغاز به کار کردند که این موضوع، باعث بدتر شدن روحیه در بازار ارزهای دیجیتال شد.

منبع: coindesk.com

اخبار مرتبط: تورم چه زمانی مهار می‌شود؟ فدرال رزرو نرخ بهره را برای ششمین بار افزایش نداد

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید