صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : قانون‌گذاران بریتانیا از توکنایز کردن صندوق‌ها حمایت می‌کنند

قانون‌گذاران بریتانیا از توکنایز کردن صندوق‌ها حمایت می‌کنند

انگلیس

قانو‌گذاران بریتانیا قانون پیش‌نویسی را تأیید کردند که به واسطه آن شرکت‌های مدیریت دارایی به راحتی می‌توانند دارایی‌هایشان را توکنایز کنند. به گزارش کوین‌تلگراف مدیران سرمایه‌گذاری در بریتانیا از حمایت قانون‌گذاران برای استفاده از فناوری بلاک‌چین در تبدیل دارایی‌هایشان به توکن برخوردار هستند و از سیستم‌های سنتی دور می‌شوند.

توکن‌سازی صندوق‌ها و صدور واحدها یا سهام که در فناوری دفتر توزیع‌شده (DLT) به توکن تبدیل شدند منجر به یک صنعت مالی کارآمد و شفاف‌ خواهد شد. استفاده از یک سیستم ثبت که توسط همه طرفین خدمات‌دهنده به صندوق به اشتراک گذاشته می‌شود، هزینه‌های مدیریت صندوق را کاهش می‌دهد، فرآیند تطبیق را ساده کرده و زمان‌های تسویه را سریع‌تر می‌کند. مدیر اجرایی بازارها و بین‌الملل در اداره نظارت مالی (FCA) می‌گوید:

ما در حالی که به ریسک و آسیب‌های احتمالی توجه داریم، می‌خواهیم از شرکت‌ها برای اجرای راهکارهای فناورانه‌ای که صنعت مدیریت دارایی بریتانیا را تقویت می‌کند حمایت کنیم.

طبق یک نظرسنجی ۲۴٪ از شرکت‌های مدیریت دارایی، استراتژی برای توکنایز کردن دارایی‌های دیجیتال خود را اتخاذ کرده‌اند، در حالی که  ۱۳٪ دیگر قصد دارند این کار را در دو سال آینده انجام دهند.

پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را بخوانید: نظر کاوه مشتاق درباره اهمیت دارایی‌های دیجیتال و توکن‌سازی

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید