صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : برزیل شناسنامه ملی دیجیتالی مبتنی بر بلاک‌چین راه‌اندازی می‌کند

برزیل شناسنامه ملی دیجیتالی مبتنی بر بلاک‌چین راه‌اندازی می‌کند

کارت ملی دیجیتالی برزیل

به تازگی دولت برزیل اعلام کرده که به منظور ارائه یک سیستم شناسایی ملی امن‌، قرار است برزیل(Brazil) و بوئنوس آیرس(Buenos Aires) از فناوری بلاک‌چین برای تأیید شناسه دیجیتالی استفاده کنند. از آن جایی که کشورها در کل دنیا به‌ دنبال سیستم‌های شناسایی امن‌ هستند برزیل(Brazil) و بوئنوس آیرس(Buenos Aires ) گام‌های مهمی در این زمینه برداشته‌اند و عصر جدیدی از تأیید هویت دیجیتال را آغاز کرده‌اند. هر دو منطقه از فناوری بلاک‌چین برای ارائه فرآیندهای ایمن و کارآمد برای شهروندان خود استقبال کردند. اخیرا دولت برزیل اعلام کرد:

به منظور ارائه یک سیستم شناسایی ملی امن‌، فناوری بلاکچین را در برنامه شناسایی ملی خود گنجانده است.

سه ایالت ریو دو ژانیرو(Rio de Janeiro)، گوئیاس(Goiás) و پارانا(Paraná) به عنوان پیشگامان طرح ارائه کارت ملی دیجیتال مبتنی بر بلاکچین در حال آماده شدن برای صدور اسناد شناسایی هستند. شرکت پردازش داده ملی برزیل Serpro، مسئول توسعه این پلتفرم بلاکچین خصوصی است. الکساندر آموریم(Alexandre Amorim) رئیس Serpro، بیان کرده است که غیرقابل‌تغییر و غیرمتمرکز بودن بلاکچین آن را برای این کاربرد مناسب می‌کند. وی تأکید کرد :

 این ویژگی‌ها به حفاظت از داده‌های شخصی و جلوگیری از تقلب کمک می‌کند.

اخبار مرتبط: سینتیا لومیس(سناتور ایالات متحده): بیت‌کوین ضد CBDC است

یکی از اهداف پذیرش این فناوری تقویت تبادل داده بین اداره‌های دولتی، به خصوص درآمد فدرال است. این اقدام به منظور متحد کردن اسناد هویتی در بین تقریباً ۳۰ ایالت مورد توجه قرار گرفته است. همچنین در اقدامی جداگانه برزیل از برنامه‌های ارز دیجیتال بانک مرکزی خود Drex، رونمایی کرد. این اقدامات نشان می‌دهد که کشور برای بهبود برنامه‌های مالی و حکمرانی خود به راه حل‌های دیجیتال متعهد است. 

بوئنوس آیرس(Buenos Aires) از این اقدامات پیروی می کند

همزمان با این اتفاقات بوئنوس آیرس(Buenos Aires) پایتخت آرژانتین، برای ادغام فرآیندهای اداری  با فناوری بلاک‌چین تلاش می‌کند. از ماه اکتبر، ساکنان این شهر می‌توانند از طریق کیف پول‌های دیجیتالی به اسناد هویتی خود از جمله شناسنامه، سوابق ازدواج، و تاییدیه تحصیلی دسترسی داشته باشند.

پشتیبان فناوری این پروژه QuarkID است که توسط شرکت Web3 Extrimian طراحی شده است. این سامانه به zkSync Era متکی است، یک پروتکل مقیاس‌پذیر Ethereum که از قدرت zero-knowledge rollups بهره می‌برد. گیلرمو ویلانوئا (Guillermo Villanueva) مدیرعامل Extrimian به اهمیت فوق العاده این طرح برای حکومت آمریکای لاتین اشاره کرد. وی تاکید کرد بهتر است یک استاندارد یا معیار برتر به عنوان الگو یا مرجعی برای سایر افراد یا سازمان‌ها در این زمینه استفاده شود.

منبع: coingape.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید