صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : کاهش بی‌سابقه عرضه بیت‌کوین به صرافی‌ها، طی ۱۰ سال اخیر

کاهش بی‌سابقه عرضه بیت‌کوین به صرافی‌ها، طی ۱۰ سال اخیر

bitcoin-supply

داده‌های روی بلاک‌چین نشان می‌دهد که میزان انتقال بیت‌کوین به صرافی‌ها طی تقریبا یک دهه در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد. این اتفاق می‌تواند نشانه‌ی خوبی برای قیمت بیت‌کوین باشد چرا که با کاهش انتقال بیت‌کوین به صرافی‌ها، احتمال می‌رود تمایل برای فروش این ارز دیجیتال کاهش پیدا کرده باشد. اگر این‌طور باشد، با توجه به اثر عرضه و تقاضا، قیمت بیت‌کوین می‌تواند از این الگو سود ببرد.

اما دلیل دیگری هم برای این روند کاهشی وجود دارد. نقش صرافی‌ها در طول سال‌های اخیر در بازار ارزهای دیجیتال ثابت نبوده است. در سال ۲۰۲۱ راه‌های جدیدی برای سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین به وجود آمد که این موضوع می‌تواند کاهش انتقال به صرافی‌ها را بین آن دو دوره شفاف‌تر کند. امروزه با محبوبیت صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر بیت‌کوین (ETF)، صرافی‌های ارز دیجیتال احتمالا اهمیت گذشته خود را از دست داده‌اند. به همین دلیل به نظر می‌رسد در این دوره حتی نسبت به ۲۰۲۱ هم شاهد انتقالات کمتری به صرافی‌ها باشیم.

منبع: bitcoinist.com

اخبار مرتبط: کل تراکنش‌های 15ساله بیتکوین به بیش از یک میلیارد رسید

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید