صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : کل تراکنش‌های 15ساله بیت‌کوین به بیش از یک میلیارد رسید

کل تراکنش‌های 15ساله بیت‌کوین به بیش از یک میلیارد رسید

Translation Total Bitcoin

شبکه بیت کوین با پردازش تراکنش یک میلیاردم خود، به یک نقطه عطف قابل توجه دست یافت. این رویداد، لحظه‌ای مهم در تاریخ ۱۵ ساله این ارز دیجیتال به شمار می‌رود. دستیابی به بیش از ۱ میلیارد تراکنش حدودا ۱۵ سال، چهار ماه و چهار روز پس از آن رخ می‌دهد که ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناس بیت کوین، اولین بلاک شبکه را در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۰۹ استخراج کرد. در طول ۵۶۰۳ روز فعالیت بیت کوین، این شبکه به طور متوسط روزانه ۱۷۸،۴۷۵ تراکنش را پردازش کرده است. با این حال، لازم به ذکر است که این تعداد تراکنش شامل تراکنش‌های انجام شده در شبکه لایتنینگ، نمی شود.

در سال گذشته شاهد افزایش سطح تراکنش های روزانه بوده ایم. پروتکل های جدیدی مانند Bitcoin Ordinals و Runes باعث فعالیت بیشتر در اولین بلاکچین جهان شده اند. راه اندازی صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) نیز به احساسات مثبت نسبت به این ارز دیجیتال کمک کرده است.

بیت‌کوین اولین بلاک‌چینی نیست که بیش از یک میلیارد تراکنش را پردازش می‌کند، اتریوم علی‌رغم اینکه تقریباً شش سال پس از بیت‌کوین راه‌اندازی شد، بیش از ۲ میلیارد تراکنش را پردازش کرده است.

منبع: cryptobriefing.com

اخبار مرتبط: بیداری سه نهنگ بزرگ آلت‌کوین: خرید پنج آلت‌کوین، به خصوص PEPE

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

انتقال 1 میلیار دلار بیت‌کوین با کارمزد ۷ دلاری بانکداری سنتی را به چالش کشید!

انتقال بیت‌کوین به ارزش بیش از یک میلیارد دلار، تنها با پرداخت…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

رویداد پیتزادی بیت‌کوین: سالگرد اولین تراکنش بیت‌کوین

روز ۲۲مه، به عنوان “روز پیتزا بیت‌کوین” شناخته می‌شود که داستانی جالب…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

کشف ۷۳ دستگاه ماینر غیرمجاز در کرمانشاه

سید حامد حسینی، مدیر دفتر حراست شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه،…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید