صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : بیت‌کوین در آستانه هاوینگ، جهش یا سقوط؟

بیت‌کوین در آستانه هاوینگ، جهش یا سقوط؟

همانطور که بیت‌کوین(BTC) طی چند هفته اخیر در یک محدوده باریک نوسان داشته و پس از رسیدن به بالاترین قیمت تاریخی خود، در حال تثبیت است، بر اساس آخرین داده‌ها و تحلیل‌های کارشناسان، به نظر می‌رسد این روند ادامه داشته باشد. احتمالا سرمایه‌گذاران منتظر واکنش قیمت بیت‌کوین به رویداد هاوینگ که قرار است ظرف 14 روز آینده رخ دهد، هستند.

مایکل ون دِ پوپ، تحلیلگر شناخته‌شده‌ی ارز دیجیتال، در توییتر پیش‌بینی کرده است که:

بیت کوین تا پیش از هاوینگ در فاز تثبیت باقی می‌ماند و به سقف قیمتی جدید دست نمی‌یابد. رویداد هاوینگ بیت‌کوین، نرخ انتشار این ارز دیجیتال و پاداش استخراج‌کنندگان را کاهش خواهد داد.

تحلیل ون دِ پوپ همچنین احتمال کاهش قیمت بیت‌کوین به محدوده‌ی 60,000 تا 56,000 دلار را در طول تابستان پیش‌بینی می‌کند.

داده‌های کریپتوکوانت (CryptoQuant) از کاهش قیمت در بازار بیت کوین حمایت می‌کند. چندین معیار، نشان‌دهنده‌ی فشار نزولی بالقوه بر قیمت بیت‌کوین هستند. میزان خالص سپرده‌گذاری بیت‌کوین در صرافی‌ها در حال حاضر نسبت به میانگین هفت روز گذشته، بالاست که حاکی از افزایش فشار فروش است.

تحلیل تکنیکال نمودار روزانه بیت‌کوین، یک تقاطع نزولی در اندیکاتور MACD (میانگین متحرک همگرایی واگرایی) و کاهش در شاخص جریان پول (MFI) را نشان می‌دهد. هر دوی این موارد، گویای احتمال کاهش قیمت هستند. با این حال، باندهای بولینگر نشان می‌دهند که قیمت بیت‌کوین در حال حاضر در یک منطقه با نوسانات کمتر قرار دارد و این می‌تواند وسعت هر گونه سقوط شدید را محدود کند.

بر اساس داده‌های های‌بلاک کپیتال (Hyblock Capital)، بیت‌کوین در نزدیکی سطح ۶۶,۰۰۰ دلار از حمایت قوی برخوردار است. اما اگر قیمت نتواند خود را در این سطح نگه دارد، ممکن است به محدوده ۶۰,۰۰۰ دلار سقوط کند، جایی که سطح حمایتی قوی دیگری وجود دارد. با توجه به اینکه بیت‌کوین در حال گذر از این مرحله تثبیت پیش از رویداد هاوینگ است، سرمایه‌گذاران باید محتاط بمانند و تحولات بازار را به دقت زیر نظر داشته باشند.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید