صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : آیا افزایش فشار فروش توسط ماینرهای بیت‌کوین، نگران‌کننده است؟

آیا افزایش فشار فروش توسط ماینرهای بیت‌کوین، نگران‌کننده است؟

btc

داده‌های آنچین به تازگی نشان می‌دهند که اخیرا فشار فروش توسط ماینرها افزایش یافته و این اتفاق ممکن است باعث نزولی شدن قیمت بیت‌کوین شود. شاخص موقعیت ماینرها (MPI) به بالاترین سطح خود از ژانویه ۲۰۲۱ رسیده است.

شاخص موقعیت ماینرها (MPI) یک معیار است که نسبت بین جریان خروجی بیت‌کوین ماینرها (به دلار) و میانگین متحرک ۳۶۵ روزه (MA) آن را ردیابی می‌کند. خروجی بیت‌کوین ماینرها مقدار کل ارز رمزنگاری شده‌ای است که از کیف پول‌های ترکیبی تمام ولیدتورها زنجیره خارج می‌شود.

معمولا فروش ماینرها برای تامین هزینه‌های عملیاتی مانند برق است اما افزایش MPI یعنی فروش بیت‌کوین افزایش یافته و احتمالا فشار فروش در بازار افزایش یابد. با این حال، باید توجه داشت که MPI همیشه یک شاخص دقیق نیست و تاریخچه نشان می‌دهد که فشار فروش ماینرها همیشه منجر به کاهش قیمت BTC نمی‌شود.

اخبار مرتبط : شاخص ترس و طمع بازار، از حالت طمع شدید به خنثی تغییر یافت

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

منبع : bitcoinist.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید