صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : حجم کارمزد اولین بلاک شبکه بیت‌کوین پس از هاوینگ به ۲.۴ میلیون دلار رسید

حجم کارمزد اولین بلاک شبکه بیت‌کوین پس از هاوینگ به ۲.۴ میلیون دلار رسید

استخر ماینینگ ViaBTC بلاک ۸۴۰,۰۰۰امین بیت‌کوین را استخراج کرد که نشان‌دهنده‌ی کاهش پاداش بلاک از ۶.۲۵ بیت‌کوین به ۳.۱۲۵ بیت‌کوین است. با این حال، این استخر ماینینگ سود قابل توجهی از کارمزد تراکنش‌ها به دست آورد. با نرخ ارز فعلی، ViaBTC برای هر بلاک، ۴۰.۷ بیت‌کوین (تقریباً معادل ۲.۶ میلیون دلار) کارمزد دریافت خواهد کرد.

این رکورد در کارمزد تراکنش‌ها به فعالیت کاربران در پروتکل رون (Runes) اثر کیسی رادآرمور، توسعه‌دهنده‌ی همان تیمی که Bitcoin Ordinals را ساخته‌اند، مرتبط است. در روزهای ابتدایی این پروژه، بسیاری از علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال در همان ابتدای کار، اقدام به ساخت «NFT»های خود کردند و این پروتکل همزمان با هاوینگ راه‌اندازی شد.

پروتکل رون از جهات بسیاری جایگزین توکن‌های BRC-20 شده است. برخلاف Bitcoin Ordinals که توکن‌ها را درون بلاک‌های بیت‌کوین «می‌نویسند»، رون از مدل UTXO برای مهر و موم کردن توکن‌ها استفاده می‌کند.

قابل ذکر است که حجم کارمزد تراکنش‌ها در بلاک‌های بعدی نیز به طور قابل توجهی بالاتر از حد معمول بوده است. مجموع کارمزد تراکنش‌های پنج بلاک اول به ۳.۸۲ میلیون دلار می‌رسد.

به گفته‌ی کارشناسان صندوق بین‌المللی پول (IMF)، بیت‌کوین در دوران عدم ثبات مالی به عنوان محبوب‌ترین ابزار مالی ظهور کرده است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

رویداد پیتزادی بیت‌کوین: سالگرد اولین تراکنش بیت‌کوین

روز ۲۲مه، به عنوان “روز پیتزا بیت‌کوین” شناخته می‌شود که داستانی جالب…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

کشف ۷۳ دستگاه ماینر غیرمجاز در کرمانشاه

سید حامد حسینی، مدیر دفتر حراست شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه،…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

XRP با ورود ریپل به آفریقا به سمت 1 دلار می‌رود؟

قیمت رمزارز XRP به دنبال اعلام برنامه‌های توسعه بلندپروازانه ریپل برای ورود…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید