صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : افزایش همبستگی طلا و بیت کوین در سال 2023

افزایش همبستگی طلا و بیت کوین در سال 2023

gold & bit

بر اساس گزارشی که شرکت مدیریت دارایی Fidelity منتشر کرد، باوجود ابهام در  مسايل سیاسی و جغرافیایی و افزایش نرخ بهره، بیت‌کوین و طلا در سال ۲۰۲۳ عملکرد خوبی داشته‌ و همبستگی بین این دو به شدت افزایش یافته است.

بر اساس تحلیل Fidelity، قیمت بیت کوین از رابطه معکوس قبلی خود با نرخ بهره جدا شده و با افزایش نرخ های جهانی در سراسر جهان، رشد ۱۵۶ درصدی را تجربه کرد. در حالی که با وجود نرخ‌های بهره بالا ملاحظه می‌شود که تقاضا برای دارایی‌های پرخطر کاهش می‌یابد. Fidelity این‌‌طور توضیح می‌دهد:

امسال شاهد جدایی کامل رابطه بیت‌کوین و نرخ بهره بودیم زیرا نرخ‌های واقعی همچنان در حال افزایش بودند (با کاهش تورم و افزایش سریع نرخ‌های خزانه‌داری) اما بیت‌کوین نه تنها باثبات ماند بلکه رشد کرد! شاید فکر کنید این اتفاق به دلیل یک رویداد خاص، مانند انتظار برای یک ETF افتاده باشد. اما ما چنین فکر نمی‌کنیم زیرا طلا نیز اخیرا رفتارهای مشابهی نشان داده است.

بر اساس گزارش مدیریت دارایی Fidelity، این افزایش همبستگی ممکن است به دلیل نگرانی سرمایه‌گذاران از کسری بودجه روزافزون ایالات متحده یا حتی انتظار آن‌ها برای تغییر نرخ‌بهره باشد. همچنین، ممکن است این افزایش همبستگی به دلیل این باشد که سرمایه‌گذاران انتظار دارند، فدرال رزرو در آینده پول بیشتری را چاپ کند یا نرخ‌بهره را کاهش دهد. تحلیل Fidelity همچنین نشان می‌دهد که عرضه بیت کوین محدودتر شده، زیرا تعداد دارندگان بلندمدت بیت کوین به رکورد ۷۰٪ رسیده است.

منبع : cointelegraph.com

 

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

حجم کارمزد اولین بلاک شبکه بیت‌کوین پس از هاوینگ به ۲.۴ میلیون دلار رسید

استخر ماینینگ ViaBTC بلاک ۸۴۰,۰۰۰امین بیت‌کوین را استخراج کرد که نشان‌دهنده‌ی کاهش…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ظهور PUPS، میم‌کوین جدیدی بر پایه بیت‌کوین

با فرارسیدن رویداد هاوینگ بیت‌کوین، شاهد تأثیر آن بر آلت‌کوین‌ها نیز هستیم.…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

پشتیبانی تلگرام از NFT با استفاده از TON

پاول دوروف، بنیانگذار تلگرام، در کنفرانس Token2049 از برنامه‌های این پیام‌رسان غیرمتمرکز…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید