صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : کاهش ۹۸٪ حجم معاملات Binance.us

کاهش ۹۸٪ حجم معاملات Binance.us

سقوط بایننس امریکا

این روزها Binance.us با مشکلات سختی رو به رو شده است که هر کدام در کاهش عملکرد صرافی به شدت تاثیرگذار بوده‌اند. از وقتی که این مشکلات غیر منتظره بر سر پلتفرم پرطرفدار سایه افکنده نگرانی‌هایی درباره دوام آن در بازار ایجاد شده است. بر اساس آمار شرکت تحقیقاتی مستقل CCData حجم معاملات ماهانه Binance.us همتای آمریکایی صرافی مشهور جهانی (بایننس) از ژانویه تا آگوست 2022 به میزان 98% کاهش یافته است و همچنین کاهش بیشتری برای ماه سپتامبر پیش‌بینی می‌شود.

داده‌های Amberdata نشان می‌دهد که حجم معاملات در Binance.us در آخر هفته به 5.09 میلیون  دلار کاهش یافته است. در صورتی که حجم معاملات صرافی در 17 سپتامبر 2022 حدود 230 میلیون دلار بود. بیشترین سقوط بعد از ماه مارس اتفاق افتاده است. در ژوئن همزمان با اتهامات کمیسیون معاملات آتی کالاهای آمریکا علیه مدیر عامل بایننس (Changpeng Zhao)، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اقدامات قانونی را علیه Binance.us و ژائو و صرافی اصلی او (Binance) آغاز نمود.

اخبار مرتبط: Binance.us مدیرعامل و یک سوم کارکنان را از دست داد

نمایندگی امریکایی صرافی بایننس اکنون درگیر یک نبرد حقوقی است، نبردی که منجر شد SEC در روز دوشنبه ادعا کند Binance.us انسجام ندارد.Binance.us پس از این شکایت تصمیم گرفت معاملات بیش از 100 جفت توکن را متوقف کند که در نهایت مبادلات و اعتماد سرمایه‌گذاران در این صرافی به شدت کاهش یافت.علاوه بر این شرکت مدام با چالش‌های داخلی دست و پنجه نرم می‌کند.

مشکلاتی که اخبار آن را قبلا در دیفایر منتشر کردیم از جمله استعفای مدیر عامل Binance.us برایان شوردر(Brian Shorder) و سایر مدیران کلیدی مانند رئیس دفتر حقوقی Krishna Juvvadi و مدیر ارشد ریسک Sidney Majalya، که  پس از خروج Shorder از کار خارج شدند. کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا(SEC) گفت که خروج قابل توجه پرسنل Binance.us درحال افزایش است و تاکید می‌کند که به سرعت باید درباره این مشکلات تحقیق و بررسی شود. 

قاضی دسترسی SEC به اطلاعات Binance.us را رد کرد

در همین حال قاضی فدرال مانع دسترسی فوری SEC به نرم افزار Binance.us  شد و به این ترتیب کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا با شکست مواجه شد. از زمانی که قانون‌گذار نظارت بر Binance.us Binance Holdings و Zhao را در پیش گرفته SEC در دریافت اطلاعات از Binance.us با مشکل مواجه شده است. روز دوشنبه SEC از یک قاضی فدرال خواست تا اجازه دهد زیرساخت‌‎های فناوری Binance.us را  بررسی نماید و شرکت را مجبور کند سایر اطلاعات را نیز به اشتراک بگذارد .پرونده رمزنگاری SEC به دلیل مخالفت قاضی با دسترسی فوری به اطلاعات، به یک مانع جزئی در روند رسیدگی مواجه شده است. 

اخبار مرتبط: نوسانات در بایننس ادامه‌دار است…یکی دیگر از مدیران برجسته استعفا داد

SEC گفت که Binance.us کمتر از 250 سند و سه شاهد را معرفی کرده است.داده‌های CoinGecko نشان می‌دهد که تا روز دوشنبه، حجم معاملات روزانه Binance.us حدود 10.5 میلیون دلار بوده است اما در مقابل آن بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در امریکا Coinbase Global Inc، حجم معاملات روزانه 948 میلیون دلار را اعلام کرد.

منبع: bitcoinist.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

معاملات NFT بیت‌کوین 26 درصد افزایش یافت

حجم معاملات کلکسیون‌های توکن غیرقابل تعویض (NFT) مبتنی بر بیت‌کوین، پس از…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دلایل اصلی افزایش قیمت توکن SAGA

توکن سگا که در تاریخ ۵ آوریل ۲۰۲۴ به عنوان پنجاه و…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

تحلیل و پیش‌بینی قیمت دوج‌کوین

دوج‌کوین زمانی در جمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر، بهترین عملکرد را داشت…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید