صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : CFPB در مورد خطرات مرتبط با ارزهای دیجیتال هشدار داد

CFPB در مورد خطرات مرتبط با ارزهای دیجیتال هشدار داد

دفتر حمایت مالی مصرف کننده آمریکا (CFPB) در گزارشی که اخیراً منتشر کرده، بازی‌های متمرکز بر ارزهای دیجیتال را هدف قرار داده و نسبت به کلاهبرداری‌ها و کمبودهای موجود در زمینه حمایت از مصرف‌کننده در بازی‌های ویدیویی و دنیای مجازی هشدار داده است.

این سازمان حمایت از مصرف‌کننده در گزارش خود با عنوان «بانکداری در بازی‌های ویدیویی و دنیای مجازی» که روز پنجشنبه، 4 آوریل منتشر شد، بر افزایش علاقه سازندگان بازی به اتصال آیتم‌های مجازی به دنیای واقعی تاکید می‌کند.

با وجود اینکه این حوزه هنوز از پلتفرم‌های بازی رایج مانند Roblox یا Fortnite عقب‌تر است، این سازمان بر رشد دارایی‌های رمزنگاری در دنیای مجازی تاکید کرد. پلتفرم‌های معاملاتی شخص ثالث به کاربران امکان تبدیل دارایی‌های دیجیتال به پول رایج را می‌دهند. گزارش بیان می‌کند:

قابل توجه است که برخی از بزرگترین ناشران دنیای بازی‌های مجازی علاقه فزاینده‌ای به معرفی آیتم‌های مجازی خود به عنوان دارایی‌های رمزنگاری با قابلیت تجارت در خارج از اقتصاد بازی نشان داده‌اند.

الکساندر گریو، مدیر امور دولتی در Paradigm، بیان کرد که گزارش‌هایی مانند گزارش منتشر شده توسط CFPB می‌تواند نشانه‌ای از اقدامات نظارتی آتی باشد. او پیشنهاد می‌کند که CFPB، مانند بسیاری از سازمان‌های فدرال، به دنبال تعریف نقش نظارتی خود در حوزه ارزهای دیجیتال است و این گزارش به طور بالقوه می‌تواند به عنوان یکی از مسیرها عمل کند.

گزارش دفتر حمایت مالی مصرف کننده آمریکا (CFPB) نشان می‌دهد بازی‌های آنلاین و دنیای مجازی در حال تبدیل شدن به شبیه‌سازهای بانکداری سنتی هستند، اما فاقد حمایت‌های فدرال می‌باشند. این سازمان گزارشاتی در مورد تلاش‌های هک، سرقت حساب و از دست رفتن دارایی‌ها در بازی‌ها دریافت کرده است، به طوری که مصرف‌کنندگان از عدم پشتیبانی شرکت‌های بازی‌سازی ابراز نارضایتی کرده‌اند.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید