صفحه اصلی > اخبار : بنیانگذار Artbitrum : زبان Stylus یک تغییر دهنده بازی برای EVM هاست 

بنیانگذار Artbitrum : زبان Stylus یک تغییر دهنده بازی برای EVM هاست 

آربیتروم

اد فلتن (Ed Felten) که یکی از بنیانگذاران Offchain Labs در Artbitrum است. وی درباره آخرین نوآوری خود Stylus گفت: این ابزار جدید اجازه می‌دهد تا توسعه‌دهندگان بتوانند حرفه‌ای‌تر EVM ها را ایجاد کنند و آن‌ها را ایمن‌تر کنند. همچنین می‌توانند با استفاده از این ابزارتوسعه‌دهندگان بیشتری را به ماشین‌های مجازی اتریوم (EVM) متصل کنند و به بهبود آن کمک نمایند.

Felten در هفته بلاک‌چین کره در گفتگو باCointelegraph گفت: Arbitrum Stylus که تاریخ ۳۱ اوت برای ساخت برنامه‌های آربیتروم توسط Offchain در تست‌نت منتشرشده به توسعه‌دهندگان امکان استفاده از زبان‌هایی مانند Rust، C و C++ را می‌دهد و انجام آن موفقیت آمیز بوده است.

فلتن گفت:

Stylus به توسعه دهندگان بومی غیر وب 3 اجازه می‌دهد تا از زبان‌ها و ابزارهای توسعه ای که به آن عادت کرده‌اند استفاده کنند.

امروز روز Arbitrum است.

سال گذشته با راه اندازی Arbitrum Nitro یک جهش بزرگ داشتیم.

و امروز ما مشتاقیم اعلام کنیم که با انتشار کد و شبکه آزمایشی عمومی برای Arbitrum Stylus دوباره یک قدم بزرگ برداشته‌ایم.

وی افزود که این ابزار باعث جذب توسعه‌دهندگان بیشتری برای ساخت EVM‌ها با ابزارهای بالغ‌تر خواهد شد، زبان Rust Over Solidity که به عنوان دومین زبان برنامه نویسی برای ساخت قرارداد هوشمند اتریوم استفاده می‌شود توانسته توجه تعداد زیادی از برنامه‌نویسان این حوزه را به خود جلب کند.

مهم‌ترین ویژگی آن سرعت بالایی است که دارد بنابراین برای محاسبات معمولی 10 تا 15 برابر سریع‌تر از EVM است.

اخبار مرتبط: چرا اتریوم در«جنگ‌ استیبل کوین‌ها» پیروز خواهد شد؟

به گفته Felten، زبان Rust در بررسی خطاهای نرم‌افزار به کار می‌رود و این ویژگی در کاهش احتمال ایجاد خطا در کد به خوبی عمل می‌کند وشما می‌توانید بلافاصله از آن استفاده کنید و به طور مستقیم روی زنجیره به کار ببرید. در حالت کلی نیازی نیست کارهای ابتدایی را انجام دهید و می‌توانید از کارهایی که دیگران انجام داده‌اند استفاده کنید.

Felten همچنین تاکید کرد که هزینه آن 10 تا 15 برابر کمتر است، که اجازه می‌دهد «کارهای پیچیده‌تری در یک تراکنش انجام شود.»

Rust استفاده از رمزنگاری قابل اجرا روی آیفون را ممکن می‌سازد. وی افزود به دلیل اینکه آیفون‌ها از استاندارد امضای دیجیتال متفاوتی نسبت به اتریوم استفاده می‌کنند نوشتن کدها روی اتریوم که با آیفون سازگار باشند، هزینه بسیار بالایی دارد وازآن به خوبی پشتیبانی نمی‌شود. اما درStylus، می‌توانید این هزینه‌ها را پایین بیاورید.

این می‌تواند جای خود را به یک کیف پول رمزنگاری یکپارچه در آیفون بدهد. همچنین با استفاده از قابلیت  Face ID اپل در تأیید تراکنش‌های کیف پول، شرایط خرید با کارت بانکی ایجاد می‌شود. از جمله کاربردهای دیگری که Felten با هزینه‌های کمتر فراهم نموده افزایش واقع‌گرایی در بازی‌های مبتنی بر بلاک چین و ارزیابی همزمان مدل‌های یادگیری ماشین با استفاده از داده‌های برنامه‌های واقعی راهبردی بود.

در نهایت به نظر آقای فلتن Stylus می‌تواند به پروژه‌های نوپا کمک کند تا سریع‌تر کامل شوند، زیرا استفاده از زبان‌های بالغ به معنای حفاظت بهتر در برابر باگ‌ها و خطاها و همچنین داشتن کارایی بیشتر است.

وی اظهار داشت: دیگر نیازی نیست تا کوچک‌ترین کارایی را در کدهای خود جای دهید و با استفاده از این ویژگی بسیاری از مشکلات در توسعه پروتکل‌ها کاهش می‌یابند.

 

منبع:cointelegraph.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید