صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : 62.5 درصد از سرمایه‌گذاران LTC، هودلر هستند

62.5 درصد از سرمایه‌گذاران LTC، هودلر هستند

داده‌های درون‌بلاکچینی نشان می‌دهد که تعداد نگهدارندگان بلندمدت (Hold on Dear Life) لایت‌کوین به رکورد جدیدی دست یافته است. بر اساس این داده‌ها، اکنون ۶۲.۵ درصد از کل سرمایه‌گذاران LTC در این دسته قرار می‌گیرند. توجه داشته باشید که این بازه زمانی یکسال توسط IntoTheBlock انتخاب شده است. سایر شرکت‌های تحلیل داده، بازه زمانی بین ۵ تا ۶ ماه را برای تعریف «نگهدارنده بلندمدت» در نظر می‌گیرند.

به لحاظ آماری، هرچه یک سرمایه‌گذار برای مدت طولانی‌تری ارزهای دیجیتال خود را نگه دارد، احتمال فروش آن‌ها در هر مقطعی کمتر می‌شود. به همین دلیل، دارندگان بلندمدت (LTH) که برای دوره‌های نسبتاً طولانی ارزها را نگه می‌دارند، افرادی با قدرت عزم بالا شناخته می‌شوند.

از لحاظ تاریخی، دارندگان بلندمدت به ندرت اقدام به فروش می‌کنند، صرف نظر از اینکه در سایر بخش‌های بازار چه اتفاقی می‌افتد. بخش متزلزلی از بازار که برای دوره‌های نسبتاً کوتاه ارزها را نگه می‌دارند، با عنوان دارندگان کوتاه‌مدت (STH) شناخته می‌شود.

شرکت در فروش‌های گسترده توسط دارندگان کوتاه‌مدت غیرمعمول نیست. این اتفاق هر زمانی که نوسانات قابل توجهی رخ دهد، چه به شکل افزایش قیمت و چه به شکل سقوط، اتفاق می‌افتد. از طرف دیگر، زمانی که دارندگان بلندمدت اقدام به فروش می‌کنند، می‌تواند رویدادی قابل توجه باشد.

بیش از پنج میلیون کیف پول لایت‌کوین حداقل از یک سال پیش هیچ تراکنشی انجام نداده‌اند. این عدد معادل ۶۲.۵ درصد از کل آدرس‌های بلاک‌چین لایت‌کوین است که در حال حاضر دارای مقداری ارز باقیمانده هستند. این رقم قابل توجهی است و نشان می‌دهد که بخش عمده‌ای از دارندگان لایت‌کوین به نگهداری بلندمدت این ارز دیجیتال (HODLing) علاقه‌مند هستند. بدیهی است که قفل ماندن عرضه لایت‌کوین در کیف پول‌های این «دست‌های الماسی» (افرادی که به سختی ارزهای خود را می‌فروشند) با توجه به تأثیر آن بر پویایی عرضه و تقاضا، می‌تواند نشانه‌ای صعودی برای قیمت لایت‌کوین باشد.

به این نکته توجه داشته باشید که افزایش تعداد آدرس‌های دارندگان بلندمدت (LTH) لزوماً به معنای خرید لایت‌کوین توسط آن‌ها در حال حاضر نیست. در عوض، این افزایش نشان می‌دهد که برخی از سرمایه‌گذاران یک سال پیش لایت‌کوین خریده‌اند و اکنون واجد شرایط ورود به این گروه شده‌اند. بنابراین، این معیار دارای تأخیر یک ساله است. به این معنا که بین زمانی که خرید اتفاق می‌افتد و زمانی که افزایش در تعداد دارندگان بلندمدت ثبت می‌شود، یک سال فاصله وجود دارد. اما در مورد فروش چنین محدودیتی وجود ندارد، زیرا اگر سرمایه‌گذاران ارزهای خود را در شبکه جابه‌جا کنند، بلافاصله از این گروه خارج می‌شوند.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید