صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : چرا بیت‌کوین قبل از رسیدن به 150 هزار دلار، 40٪ اصلاح خواهد شد؟

چرا بیت‌کوین قبل از رسیدن به 150 هزار دلار، 40٪ اصلاح خواهد شد؟

btc-correction

چند روز اخیر قیمت بیت‌کوین به طور غیرمنتظره‌ای به بالای ۵۰ هزار دلار افزایش یافت و توانست تا ۵۳ هزار دلار بالا افزایش یابد، اما اکنون این روند در حال کاهش است. جهش ناگهانی قیمت، باعث ایجاد انتظارات مثبت شده اما از نظر برخی کارشناسان، این احتمال وجود دارد که قیمت بیت کوین ۴۰٪ اصلاح شود. برخی از دلایل این احتمال عبارتند از:

  • اعتماد نکردن به احساسات بازار: برخی از کارشناس‌ها مانند مایکل ون د پوپ(Michaël van de Poppe) معتقدند که احساسات بازار همیشه گمراه‌کننده است و نباید به عنوان تنها معیار تصمیم‌گیری در نظر گرفته شود. او مثال‌هایی مانند تأیید شدن صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین (ETF) و سقوط قیمت از ۴۹ هزار دلار به ۳۹ هزار دلار را ذکر می‌کند که در آن‌ها احساسات بازار خلاف واقعیت عمل کرده است.
  • علاقه بیش از حد به بازار: در حال حاضر، علاقه زیادی به بازار بیت‌کوین وجود دارد و احساسات عمومی بر ادامه این روند مثبت تاکید دارد. با این حال، ون د پوپ هشدار می‌دهد که در چنین شرایطی، احساسات می‌تواند از واقعیت پیشی بگیرد و منجر به زیان شود.
  • احتمال اصلاح بازار: با توجه به رویدادهای اقتصادی مانند تورم بالا و کاهش ورودی سرمایه به بازار، احتمال اصلاح قیمت بیت‌کوین وجود دارد. ون د پوپ پیش بینی می‌کند که این اصلاح بین ۲۰ تا ۴۰٪ و در محدوده قیمتی ۵۳ تا ۵۸ هزار دلار اتفاق بیفتد.

بنابراین، به سرمایه‌گذاران توصیه می‌شود که برای ورود به بازار بیت کوین، چه برای معامله و چه برای سرمایه‌گذاری، برنامه‌‌ریزی داشته باشند و تحت تأثیر احساسات بازار قرار نگیرند.

اخبار مرتبط: با عبورقیمت بیت‌کوین از ۵۰٬۰۰۰ دلار سرمایه‌گذاران خرد، افزایش یافت

منبع: bitcoinist.com

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید