صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : چرا نوسانات قیمت بیت‌کوین در حال کاهش است؟

چرا نوسانات قیمت بیت‌کوین در حال کاهش است؟

BTC-stocks

قیمت بیت کوین در ۳۰روز گذشته نوسانات کمتری نسبت به گذشته داشته است (حدود ۴٪) که این رقم در آوریل ۲۰۱۳ تقریبا ۱۸٪ بود. به نظر می‌رسد بیت‌کوین در حال شبیه شدن به سهام سنتی است.

در گذشته، نصف شدن عرضه بیت کوین (halving) با افزایش شدید نوسانات همراه بوده است. به طور معمول، پس از halving شاهد کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت و بعد از حدود ۴۸۰ روز قیمت آن به بالاترین حد تاریخی می‌رسید.

اما این بار، ورود صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین همه چیز را تغییر داده است. سرمایه‌گذاران بلندمدت بیت کوین در حال حاضر رکورد ۱۴ میلیون بیت کوین را در اختیار دارند که بیش از ۷۰٪ از کل عرضه در گردش آن است. همچنین، ورود ETFهای بیت کوین باعث کاهش عرضه جدید بیت کوین در بازار شده است.

مهم‌تر از همه، این موضوع باعث کاهش چشمگیر نوسانات بلندمدت می‌شود زیرا سرمایه‌گذاران ETF دید بلندمدت‌تری نسبت به معامله‌گران معمولی ارزهای دیجیتال دارند. اطلاعات نشان می‌دهد که نوسانات تاریخی ۳۰ روزه بیت کوین به دلار آمریکا از تقریبا ۱۸ ٪ در آوریل ۲۰۱۳ به حدود ۴ درصد در زمان نگارش این متن کاهش یافته است.

این تغییر به این دلیل است که سرمایه‌گذاران جدیدی که وارد ETFهای بیت کوین می‌شوند همان سرمایه‌گذاران و موسساتی هستند که تریلیون‌ها دلار را در صندوق‌های قابل معامله در بورس S&P 500 سرمایه‌گذاری کرده‌اند. آن‌ها سرمایه‌گذاران بلندمدت هستند که حداقل زمان سرمایه‌گذاری برایشان ۳ سال است و تصمیمات خرید یا فروش آنها تحت تاثیر عوامل بلندمدت مانند شرایط کلان اقتصادی، تغییرات ساختاری بازار و پتانسیل بازدهی بلندمدت است.

این موضوع چه معنایی برای سرمایه‌گذارانی دارد که امیدوارند از نصف شدن عرضه بیت کوین سود ببرند؟ آنها باید بیشتر شبیه سرمایه‌گذاران سهام سنتی فکر کنند و به جای تکیه بر نوسانات کوتاه مدت، روی عوامل بلندمدت مانند مدیریت دارایی‌های صندوق های ETF بیت کوین تمرکز کنند.

اگر به دنبال بازدهی های ۶۰۰ درصدی هستید، باید به سراغ جای دیگری بروید. این چیزی نیست که بعد از نصف شدن عرضه بعدی بیت کوین ببینیم. در عوض، شاهد بازدهی باثبات‌تر و قابل اعتمادتری خواهیم بود که باعث برهم خوردن تعادل کل سبد سرمایه گذاری شما نمی‌شود. برای اکثر سرمایه‌گذاران، این چشم‌انداز بسیار جذاب‌تر است نسبت به دارایی‌ای که ۵۰٪ احتمال رفتن به ماه یا ناپدید شدن کامل دارد.

منبع: cointelegraph.com

اخبار مرتبط: 3 فرصت مناسب برای سرمایه‌گذاری در وب3

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید