صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : ویتالیک بوترین به چالش‌های امنیتی پروتکل سیگنال می‌پردازد

ویتالیک بوترین به چالش‌های امنیتی پروتکل سیگنال می‌پردازد

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، با تأکید بر اهمیت آزادی بیان و تمرکززدایی، به نگرانی‌های فزاینده پیرامون برنامه پیام‌رسان رمزگذاری‌شده سیگنال واکنش نشان داد. این واکنش در پی افشاگری‌هایی در مورد رئیس هیئت‌مدیره این برنامه و ارتباطات بالقوه با سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا صورت گرفته است.

در یک پست اشتراک‌گذاری‌شده X حاوی مقاله‌ای از City Journal، جک دورسی، بنیانگذار شرکت بلاک، اذعان داشت که از این موضوع بی‌خبر بوده است. در پاسخ به این پست، بوترین بر اهمیت آزادی بیان به عنوان یک «اصل مقدس» که باید به طور جهانی اعمال شود، تأکید کرد.

ویتالیک بوترین ضمن تأیید این موضوع که ماهیت متن‌باز برنامه سیگنال به کاربران امکان می‌دهد تا اطمینان حاصل کنند که این برنامه صرف‌نظر از دیدگاه‌های تیم توسعه، علیه آن‌ها عمل نمی‌کند، پیشنهاداتی را نیز ارائه داد.

بوتیرین گفت:

یکی از نکات فوق‌العاده در مورد سیگنال این است که یک کلاینت متن‌باز است و بنابراین می‌توانید بررسی کنید که صرف‌نظر از دیدگاه‌های تیم توسعه، علیه شما عمل نمی‌کند.

با این حال، بوترین پیشنهاد کرد که سیگنال می‌تواند با حرکت به سمت یک اکوسیستم چندکلینته/سرور، که نفوذ هر تیم منفرد بر مشارکت کاربران را به حداقل می‌رساند، موقعیت خود را بیشتر تقویت کند. وی خاطرنشان کرد که در حالی که موکسی مارلین اسپایک، بنیانگذار سیگنال، به دلیل دشواری ایجاد تغییرات در یک سیستم فدرال، با فدرال کردن پروتکل مخالفت کرده است، موفقیت اکوسیستم‌های بلاکچین چندکلینته نشان می‌دهد که این مانع را می‌توان از طریق «هماهنگی هدفمند» برطرف کرد.

نگرانی‌های مطرح‌شده در مقاله City Journal که توسط کریستوفر روفو نوشته شده است، بحث گسترده‌تری را در مورد نقش پلتفرم‌های ارتباطی و اهمیت شفافیت در حفظ اعتماد کاربران برانگیخته است، همان اصولی که پروتکل‌های غیرمتمرکز برای رسیدگی به آن‌ها تلاش کرده‌اند.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید