صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی :  قوانین جدید تبلیغات رمزارزها در بریتانیا: فعالیت اینفلوئنسرها باید شفاف باشد

 قوانین جدید تبلیغات رمزارزها در بریتانیا: فعالیت اینفلوئنسرها باید شفاف باشد

uk crypto

سازمان رفتار مالی بریتانیا (FCA) سال گذشته قوانین تبلیغات مالی خود را برای  ارزهای دیجیتال اعمال کرد. اگرچه این سازمان قانون‌گذار قبلا  اعلام کرده بود که قوانین مشخص شده شامل اینفلوئنسرها و افراد تأثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی نیز می‌شود، دستورالعمل نهایی که روز سه‌شنبه منتشر شد، این موضوع را به طور قطعی تأیید کرد. بر اساس دستورالعمل نهایی که روز سه‌شنبه منتشر شد، سازمان نظارت مالی بریتانیا اعلام کرد که افراد تأثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی و میم‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال تحت قوانین تبلیغات مالی این کشور قرار می‌گیرند.

مقام ناظر مالی بریتانیا در ماه جولای گذشته پس از قرار دادن بخش ارزهای دیجیتال تحت نظارت خود گفت:

ممکن است افراد تأثیرگذار حتی بدون دریافت وجه، مشمول مقررات تبلیغاتی این سازمان شوند.

در این دستورالعمل آمده است: هر نوع ارتباطی می‌تواند تبلیغ مالی تلقی شود و مشمول محدودیت‌های تبلیغات مالی باشد. ما شاهد انتشار میم‌‌ها و  سایر پیام‌های مشابه در شبکه‌های اجتماعی بوده‌ایم، در حالی که کاربران اغلب متوجه نمی‌شوند که این پیام‌ها ممکن است تحت قوانین ما قرار بگیرند. 

پیش از این نیز افراد تأثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی بریتانیا به دلیل ارتباط با ارزهای دیجیتال تحت نظر بودند. در سال ۲۰۲۲ به جسیکا(Jessica) و ایو گِیل ( Eve Gale)، شرکت‌کنندگان سابق در یک برنامه تلویزیونی گفته شد که تبلیغات طرفداری از ارزهای دیجیتال را که گمراه‌کننده است، متوقف کنند. چند ماه گذشته نیز اعلام شد فرانسه به اینفلوئنسرهای حوزه مالی از جمله رمزارزها گواهینامه می‌دهد تا فعالیت‌های آن‌ها در چهارچوب قانون انجام شود.

هر روز شاهد افزایش اقدامات قانونی ارزهای دیجیتال در سراسر دنیا هستیم در حالی که متاسفانه عدم اجرای قانون در ایران باعث شده اینفلوئنسرها هر پروژه کلاهبرداری را به راحتی تبلیغ کنند و به دنبال آن‌ها عده زیادی از افراد که اطلاعات کمی از این فضا دارند در دام آن‌ها گرفتار شوند.

منبع: coindesk.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

ده سالگی مونرو: جشن یک دهه تعهد به حریم خصوصی و امنیت

در دنیای پرشتاب و پویای فناوری، ۱۸ آوریل ۲۰۱۴ نقطه عطفی در…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

بیت‌کوین در گرداب نزولی؛ اصلاح موقتی یا آغاز یک روند نزولی؟

بیت‌کوین پس از یک ماه اوج‌گیری، به کانال ۶۰ هزار دلاری سقوط…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

بایننس با پرداخت جریمه 2میلیون دلاری به دنبال بازگشت به هند است

صرافی بایننس، پس از ممنوعیت فعالیت در ژانویه گذشته توسط دولت هند،…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید