صفحه اصلی > اخبار : فرانسه به اینفلوئنسرهای حوزه مالی از جمله رمزارزها گواهینامه می‌دهد

فرانسه به اینفلوئنسرهای حوزه مالی از جمله رمزارزها گواهینامه می‌دهد

قوانین فرانسه

کشور فرانسه برای کسانی که رمز ارزها را تبلیغ می‌کنند گواهینامه اختیاری را ارائه نموده است تا آن‌ها فعالیت‌‎های مسئولانه‌ای در این فضا داشته باشند. در میان فشار فعلی بر به اصطلاح “فینفلوئنسرها”(finfluencer)که محصولات سرمایه‌گذاری را در وبلاگ‌های خود تبلیغ می‌کنند،فرانسه در حال برداشتن گامی در جهت صدور مجوز مستقیم به آن‌ها است. این کشور گواهینامه اختیاری تأثیرگذاری مسئولانه را معرفی کرده است.

در 7 سپتامبر گزارش شده است که دو آژانس نظارتی فرانسوی، Autorité des Marchés Financiers و Autorité de Régulation Professionnelle de la Publicité (ARPP)، به طور مشترک یک مدل آموزشی برای اینفلوئنسرهای تاثیرگذار در بخش مالی راه اندازی کرده‌اند. گواهینامه تأثیرگذاری مسئولانه از سال 2021 وجود داشته و اولین بار توسط ARPP معرفی شده است. بیش از 1000 اینفلوئنسر فرانسوی آن را دریافت کرده‌اند.

اکنون گواهینامه یک دوره ویژه‌ برای اینفلوئنسرهای  مالی خواهد داشت که سهام، اوراق قرضه، صندوق‌های بازار، صندوق‌ها، مشتقات و سایر محصولات سرمایه‌گذاری حتی شراب را تبلیغ می‌کنند. دارایی های کریپتو نیز در این اطلاعیه ذکر شده است. برای گذراندن گواهینامه تأثیرگذاری مسئولانه در تبلیغات مالی، باید حداقل 75 درصد پاسخ صحیح به 25 سؤال چندگزینه‌ای داد.  در حالی که گواهینامه اجباری نیست، ARPP قادر خواهد بود آن را از اینفلوئنسرهای ناسازگار پس بگیرد. علاوه بر این برای دریافت گواهینامه تأثیرگذاری مسئولانه باید ابتدا «گواهینامه عمومی»را که توسط ARPP برای همه اینفلوئنسرها ایجاد شده است دریافت شود.

در ماه مه 2023 مجلس سنای فرانسه اصلاحیه‌ای را تصویب کرد که به شرکت‌های ثبت شده ارزهای دیجیتال اجازه می‌دهد تا اینفلوئنسرهای رسانه‌های اجتماعی را برای اهداف تبلیغاتی و تبلیغاتی استخدام کنند. در عین حال در بریتانیا قانون‌گذران به اینفلوئنسرها هشدار داده‌اند که تبلیغات آن‌ها ممکن است جرمی باشد شامل که دو سال زندان یا جریمه نامحدود یا هر دو مجازات را در بر بگیرد، همچنین  سازمان مصرف‌کنندگان اروپا برای ممنوعیت کامل تبلیغات رمزنگاری برای اینفلوئنسرها لابی کرده است. 

منبع:cointelegraph.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید