صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : تعداد آدرس‌های فعال روزانه ترون، از اتریوم بیشتر شد

تعداد آدرس‌های فعال روزانه ترون، از اتریوم بیشتر شد

DAA TRON

 این روزها آدرس‌های فعال روزانه (DAA) در ترون(Tron) به سرعت افزایش یافته است. کاربران در این پلتفرم می‌توانند قراردادهای هوشمند را بنویسند و برنامه‌های غیرمتمرکز (dapp) را مانند اتریوم اجرا کنند. DAA مخفف(daily active addresses) به معنای تعداد آدرس‌های منحصربه‌فردی است که درهر روز، توکن‌ها را روی یک بلاک‌چین ارسال یا دریافت می‌کنند.

DAA ترون از بیت‌کوین و اتریوم پیشی گرفت

بر اساس معیارهایی که الکس وایسی(Alex Wacy) محقق امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در۶ اکتبر به اشتراک گذاشت، ترون بیش از ۱.۹ میلیون آدرس فعال روزانه دارد، بیش از دو برابر آن در زنجیره BNB است که در زمان اشتراک گذاری ۹۱۵ هزار آدرس فعال داشت. همچنین، تعداد آدرس‌های فعال روزانه ترون بیشتر از اتریوم(Ethereum ) و پالیگان(Polygon) است وهرکدام به ترتیب ۳۲۰ هزار و ۳۰۱ هزار آدرس دارند. در حالی که بیت کوین با ۵۷۰ هزارآدرس فعال روزانه، در رده پایین‌تر قرار دارد.  با توجه به این مطلب، تخمین زده می‌شود که ترون حدود ۲۰۰ هزار آدرس جدید را روزانه ایجاد می‌کند. طبق سایر معیارها Tron حداقل ۱۸۸میلیون حساب منحصر به فرد دارد که ۶‍.۵ میلیارد تراکنش ایجاد کرده‌اند.

اخبار مرتبط: Google Cloud به عنوان یک ولیدیتور(Validator) به شبکه PoS Polygon پیوست

طبق نظرمحقق دیفای متمرکز الکس ویسی(Wacy)، نقش ترون در تراکنش‌های stablecoinها ممکن است باعث افزایش قابل توجه تعداد آدرس‌های فعال روزانه ترون شده باشد. استبل‌کوین‌ها طراحی شده‌اند تا ارزش یک دارایی دیگر(اغلب ارزهای پایه فیات مانند دلار آمریکا) را نشان دهند. Wacy در این باره اعلام کرد: حدود ۴۵ میلیارد دلار از کل استبل‌کوین‌ها در ترون نگهداری می‌شود که با استاندارد TRC-20 سازگار هستند. از این میزان، ۵۰٪ از تمام معاملات USDT در ترون انجام می‌شود. با توجه به شاخص‌های فوق، تعداد آدرس‌های فعال روزانه ترون قابل توجه است. 

اخبار مرتبط: استخراج بیت‌کوین شرکت‌های Marathon، Riot و CleanSpark در ماه سپتامبر افزایش یافت

همزمان با این اتفاق شاهدیم که بخش‌های مختلف بازار کریپتو از جمله  DeFi، metaverse، NFT و blockchain با مشکل بی‌ثباتی قیمت و فعالیت پایین در شبکه‌هایشان دست و پنجه نرم می‌کنند. به عنوان مثال، DeFiLlama نشان می‌دهد که  کل ارزش قفل شده (TVL) در DeFi کمتر از ۴۰ میلیارد دلار است که بسیار پایین‌تراز سطح۱۷۳ میلیارد دلاری است که درپایان سال ۲۰۲۱ به آن دست یافت.

بلاک‌چین‌های قدیمی همچنان محبوب هستند

تنها با نگاهی به DAA، شاهد روند معکوسی هستیم که شبکه‌های قدیمی از جمله بیت‌کوین و اتریوم با آن روبه‌رو شدند و آن‌ها پشت سر پلتفرم‌های نسل سومی قرار گرفتند که نوید کارمزد تراکنش‌های ارزان‌تر و توان عملیاتی بالاتر را می‌دهند. پس از بررسی رتبه‌بندی‌‌ها بر اساس تعداد آدرس‌های روزانه فعال، ترون (Tron)، شبکه (BNB (BNB Chain و پروتکل (NEAR (NEAR Protocol به طور ویژه قادر به جلب کاربران جدید هستند.

با نگاه به DAA متوجه می‌شویم که مشارکت بیت کوین و اتریوم کاهش یافته است، اما DAA همچنان معیاری است که برای در نظر گرفتن تعامل کاربران با شبکه مورد استفاده قرار می گیرد چرا که بیت‌کوین و اتریوم به عنوان بلاکچین‌های ترجیحی شناخته می‌شوند. بیت کوین توانسته از ابتدا تاکنون تحول بزرگی در صنعت ارزهای دیجیتال به وجود آورد و خود را به عنوان پیشتازاین بازار معرفی کند، اما به دلیل محدودیت‌های فنی خود، برخی ویژگی‌های پیشرو مانند قراردادهای هوشمند را ندارد. با این حال، با ساخت و استفاده از پروتکل‌هایی مانند Rootstock امکان توسعه و اضافه کردن قابلیت‌های جدید به شبکه بیتکوین فراهم شده است.

از آن‌جایی که دیفایر اخبار را به زبان ساده برای خوانندگان خود تشریح می‌کند لازم است توضیح دهیم که Rootstock قابلیتی است که از الگوریتم امنیتی بلاکچین بیتکوین استفاده می‌کند اما به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا قراردادهای هوشمند را بر روی بلاکچین بیتکوین اجرا کنند.  BTC همچنین تقریباً در تمام صرافی ها لیست شده است و اجازه انتقال روزانه میلیون‌ها دلار را فراهم می‌کند.این امر فعالیت آن را تقویت کرده است و می تواند توضیح دهد که چرا  با وجود محدودیت‌های تکنیکی، بیتکوین ارزی پیشرودر بازار کریپتو شناخته می‌شود.

منبع:bitcoinist.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

فروش ۹ میلیارد دلاری بیت‌کوین توسط Mt. Gox: بیت‌کوین نزولی می‌شود؟

 صرافی Mt. Gox طی سه ساعت بیش از ۱۴۰ هزار بیت‌کوین، به…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بیت‌کوین را طلای دیجیتال و پناهی در برابر نگرانی‌های اقتصادی می‌داند

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بزرگترین شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری در جهان، امروز در…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید