صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : Google Cloud به عنوان یک ولیدیتور(Validator) به شبکه PoS Polygon پیوست

Google Cloud به عنوان یک ولیدیتور(Validator) به شبکه PoS Polygon پیوست

همکاری Google Cloud با پالیگان

به‌تازگی Google Cloud به‌عنوان یکی از Validatorهای غیرمتمرکز به شبکه اثبات سهام (Proof-of-Stake (PoS پالیگان (Polygon) پیوست. در اطلاعیه‌ای که ۲۹ سپتامبر منتشر شد، این غول فناوری به همراه بیش از ۱۰۰ ولیدتور(Validator) که در شبکه پالیگان فعالیت می‌کنند قرار است به ایمن کردن بلاک چین پالیگان کمک کند و همچنین این شبکه تصمیم دارد از شهرت گوگل برای ایجاد خدمات امنیتی در زمینه‌های مختلف بهر‌ه‌مند شود.

در این اطلاعیۀ رسمی اعلام شده Polygon از همان زیرساختی استفاده می‌کند که برای تقویت جیمیل و یوتیوب استفاده می‌شود و با اضافه شدن لایه‌های امنیتی اعتماد کاربران به محصولات Ethereum لایه دوافزایش خواهد یافت. همان زیرساختی که در YouTube و gmail استفاده می‌شود هم‌اکنون کمک می‌کند تا امنیت پروتکل Polygon سریع، با هزینه کم و برای همه کاربران اتریوم فراهم شود. این اعلامیه توسط حساب رسمی Google Cloud سنگاپور(Singapore) با توییت زیرتأیید شد:

ما اکنون به عنوان یک Validator در شبکه Polygon PoS خدمت می‌کنیم و در کنار بیش از ۱۰۰عضو Validator به تامین امنیت حاکمیت و تمرکززدایی شبکه کمک می‌کنیم. Google Cloud به عنوان یک Validator در نقش حاکمیتی شبکه فعال خواهد بود، نود‌ها را اجرا می‌کند  و MATIC را به اشتراک می‌گذارد.

همکاری استراتژیک Google و web3

این حرکت بخشی از برنامۀ گسترده‌تر Google برای جامعۀ بلاکچین است، زیرا در ماه‌های اخیر همچنان مشارکت‌های کلیدی خود را معرفی کرده است. در ماه آوریل Google اعلام کرد که سرویس خدمات دهیcloud تصمیم دارد $۲۰۰/۰۰۰ اعتبار را برای مقیاس‌بندی zkEVM Polygon و پشتیبانی از زنجیره‌های برنامه  استارت‌آپ Polygon-backed ارائه دهد. در ادامه توضیح داده شده است که  سرویس خدمات‌دهی cloud قرار است موتورهای گره را ارائه دهد و به این ترتیب استقرار گره‌ها را با یک کلیک اجرا می‌کند.

Google Cloud با زیرساخت و ابزارهای سازمانی خود ، به پیشرفت و پذیرش پروتکل‌های هسته Polygon کمک خواهد کرد.

Polygon تنها سرویس‌دهنده گوگل است که فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) دارد که با شرکت‌های Tezos، Solana، Ronin Network و غیره قراردادهای همکاری را آغاز کرده است. هفته گذشته، این شرکت خدمات بلاک‌چین را در سرویس BigQuery خود گسترش داد و ۱۱ شبکه جدید را علاوه بر بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم کلاسیک و غیره اضافه کرد. BigQuery  بخشی از پلتفرم Google Cloud است و برای مدیریت یا تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ استفاده می‌شود.

اخبار مرتبط: بنیاد اتریوم با ICO Filecoin چه ارتباطی دارد؟

این اقدام به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا در چندین زنجیره دسترسی سریع‌تری به داده‌های عمومی داشته باشند. زیرا آن‌ها شروع به ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) و ایجاد قراردادهای هوشمند می‌کنند.

ما این کار را انجام می‌دهیم زیرا بنیاد‌های بلاکچین، شرکت‌های تحلیل Web3، شرکای تجاری، توسعه‌دهندگان و مشتریان، می‌خواهند نگاه جامع‌تری به منظر بلاکچین داشته باشند و بتوانند به زنجیره‌های بیشتری دسترسی داشته باشند. آن‌ها با این کار قصد دارند نیازهای کاربران خود را برطرف نمایند.

تلاش های Polygon برای مقیاس پذیری

در چند ماه گذشته رقابت‌ها در سطوح مختلفی ایجاد شده‌اند مثلا  اکوسیستم اتریوم که برای مقیاس‌پذیرتر کردن پلتفرم خود شبکه آزمایشی Holesky راه اندازی کرده اما Polygon تلاش کرده تا برای جذب بیشتر کرابران خدمات متنوعی را ارائه دهد. Polygon ۲ در اصل تلاش می‌کند ادعاهای خود را برای مقیاس‌پذیری وانتقال ارزش در اینترنت برجسته نماید. Polygon۲ طراحی شده است تا از چندین زنجیره پشتیبانی کند و به تجارت و جابجایی در زنجیره‌های  مختلف بدون به خطر افتادن امنیت آن‌ها کمک کند.

اخبار مرتبط: ناسا قصد دارد با استفاده از بلاک‌چین ثابت کند که فرود بعدی برسطح ماه موفقیت‌آمیز است

از دیدگاه یک کاربر، Polygon ۲ یک شبکه از زنجیره‌های L۲ با استفاده از(ZK zero-knowledge) ایجاد شده است و این زنجیره‌ها از طریق یک پروتکل متقابل زنجیره‌ای به صورت هماهنگ و نوآورانه به یکدیگر متصل می‌شوند. به این صورت که برای کاربر، تمام شبکه به نظر می‌رسد که از یک زنجیره تکی استفاده می‌شود.
منبع: cryptonews.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید