صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : پس از هاوینگ، سهم درآمد استخراج‌کنندگان از کارمزد به ۳۵٪ کاهش یافت

پس از هاوینگ، سهم درآمد استخراج‌کنندگان از کارمزد به ۳۵٪ کاهش یافت

کارمزد تراکنش بیت‌کوین که در روز هاوینگ به ۸۰ میلیون دلار رسیده بود، تا تاریخ ۲۶ آوریل (۷ اردیبهشت) به ۶ میلیون دلار کاهش یافته است. گزارش جدیدی از CryptoQuant نشان می‌دهد که سهم کارمزد تراکنش از درآمد کل استخراج‌کنندگان بیت‌کوین به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. این رقم در حال حاضر ۳۵ درصد از کل درآمد استخراج‌کنندگان را تشکیل می‌دهد، در حالی که در روز ۱۹ آوریل (۳۰ فروردین) این رقم ۷۵ درصد بود.

چهارمین هاوینگ بیت‌کوین که جمعه گذشته اتفاق افتاد، پاداش استخراج هر بلاک را به نصف، یعنی ۳.۱۲۵ بیت‌کوین کاهش داد. در نتیجه، میزان انتشار روزانه بیت‌کوین از میانگین ۹۰۰ بیت‌کوین به ۴۵۰ بیت‌کوین رسید.

در روز هاوینگ، درآمد روزانه استخراج‌کنندگان به دلیل افزایش قابل توجه کارمزد تراکنش، به ۱۰۰ میلیون دلار رسید. کارمزد روزانه تراکنش‌ها در شبکه بیت‌کوین به ۱۲۵۸ بیت‌کوین (۸۰ میلیون دلار) افزایش یافت که سطحی بی‌سابقه محسوب می‌شود و ۷۵ درصد از کل درآمد آن روز را تشکیل می‌داد.

یکی از محرک‌های اصلی کارمزد بالای تراکنش، پروتکل Runes بود که پس از راه‌اندازی بر روی بلاک هاوینگ بیت‌کوین، فعالیت شبکه را افزایش داد. Runes به کاربران امکان صدور و انتقال توکن‌های قابل تعویض (Fungible Token) از طریق ذخیره داده‌ها در کدهای OP RETURN را می‌دهد. استفاده از این کدها در روز هاوینگ با هجوم کاربران به پروتکل Runes، به رکورد بالایی از ۵۱۲,۰۰۰ مورد رسید.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید