صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن USDT روی بلاکچین اتریوم، گمانه‌زنی‌ها درباره جهش احتمالی بازار رمزارز را تقویت کرد. این اقدام همزمان شده است با انتظار جامعه کریپتو برای تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) درباره صندوق قابل معامله در بورس اتریوم (ETF) که انتظار می‌رود اواخر این هفته اعلام شود.

پائولو آردوینو، مدیرعامل تتر، در پلتفرم X (سابقا توییتر) توضیح داد که این انتشار برای «تجدید موجودی» بوده و یک «تراکنش مجاز اما منتشر نشده» است. بدین معنا که این توکن‌ها فعلاً وارد گردش نشده‌اند و به‌عنوان ذخیره برای درخواست‌های صدور آتی و سوئیچ‌های زنجیره‌ای استفاده خواهند شد. تحلیلگران بازار این حرکت را به‌عنوان آمادگی استراتژیک برای یک رالی احتمالی بازار در صورت تأیید ETF اتریوم می‌بینند.

صفحه شفافیت تتر تا ۲۲ مه، وجود ۸۷.۸ میلیون دلار از این توکن‌های USDT را روی اتریوم نشان می‌دهد. ارزش بازار تتر طی سال گذشته به‌طور قابل توجهی افزایش یافته و از مرز ۱۱۱ میلیارد دلار فراتر رفته است که تقریباً ۷۰ درصد از بازار استیبل‌کوین را تشکیل می‌دهد. این رشد تحت‌تأثیر عوامل مختلفی از جمله راه‌اندازی موفقیت‌آمیز صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین در ایالات متحده و تنوع‌بخشی تتر به حوزه‌هایی مانند استخراج بیت‌کوین به وجود آمده است.

نگرانی‌ها و ملاحظات

با وجود پیامدهای مثبت بر بازار، برخی از تحلیلگران نگرانی‌هایی را در مورد عدم شفافیت تتر ابراز کرده‌اند. تحلیلگران بر خطرات بالقوه مرتبط با سلطه قابل توجه تتر در بازار تأکید کرده‌اند. با توجه به اینکه کل ارزش بازار استیبل‌کوین از ۱۶۰.۹ میلیارد دلار فراتر رفته، تتر سهم قابل توجهی را در اختیار دارد. این مسائل شفافیت و سلطه بازار همچنان در میان تحلیلگران و سرمایه‌گذاران مورد بحث است، حتی در شرایطی که اقدامات تتر می‌تواند منجر به تحرکات قابل توجه بازار در صورت تأیید ETF شود.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید