صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : تتر 5.2 میلیون دلار USDT را در پاسخ به کلاهبرداری‌های فیشینگ مسدود کرد

تتر 5.2 میلیون دلار USDT را در پاسخ به کلاهبرداری‌های فیشینگ مسدود کرد

تتر، ناشر بزرگترین استیبل کوین جهان، در پی ارتباط با کلاهبرداری‌های فیشینگ، اقدام به مسدود کردن ۵.۲ میلیون دلار از استیبل کوین خود، تتر (USDT)، کرد. این مقدار USDT مسدود شده در ۱۲ کیف پول اتریوم نگهداری می‌شد که اکنون با عنوان «آدرس‌های ممنوعه تتر» شناخته می‌شوند.

تتر پیش از این نیز برای مقابله با دارایی‌های مرتبط با هک، سوءاستفاده و کلاهبرداری اقداماتی انجام داده است.

  • در ژانویه ۲۰۲۲، تتر سه آدرس اتریوم حاوی بیش از ۱۵۰ میلیون دلار USDT را لیست سیاه کرد.
  • در اکتبر ۲۰۲۲، این ناشر استیبل کوین، ۸.۲ میلیون دلار USDT در شبکه اتریوم را مسدود کرد و ۲۱۵ آدرس اتریومی حاوی USDT را به لیست سیاه خود اضافه کرد.

طی سال‌های گذشته، تتر به دلیل فعالیت‌های غیرقانونی مختلف، مقادیر قابل توجهی از دارایی‌ها را مسدود کرده است. تا اواخر سال ۲۰۲۲، بیش از ۳۶۰ میلیون دلار مسدود شده بود. علاوه بر این، در ماه بعد، مبلغ ۲۲۵ میلیون دلار USDT مرتبط با کلاهبرداری‌های عاطفی نیز مسدود شد.

تتر با همکاری با ۲۴ سازمان اجرای قانون در بیش از ۴۰ کشور، به طور فعال روی درخواست‌های متعدد برای مسدود کردن کیف پول‌ها کار کرده است. تنها در ۱۲ ماه گذشته، این شرکت به ۱۹۸ درخواست کمک کرده است و طی سه سال گذشته، به ۳۳۹ درخواست از سوی سازمان‌های اجرای قانون پاسخ داده است.

تتر همچنین کنترل‌های بازار ثانویه را برای مسدود کردن هرگونه فعالیت مرتبط با افراد یا نهادهای تحریم‌شده توسط دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (OFAC) اجرا کرده است. ماهیت متمرکز استیبل‌کوین‌ها به ناشران این امکان را می‌دهد تا با استناد به درخواست‌های سازمان‌های مجری قانون، اقداماتی مانند مسدود کردن دارایی‌های مرتبط با فعالیت‌های غیرقانونی انجام دهند. ادغام فناوری دفتر کل توزیع‌شده (بلاکچین) به شرکت‌های حوزه ارز دیجیتال امکان نظارت بر جابه‌جایی وجوه در شبکه را می‌دهد.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید