صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : سولانا و پولکادات از XRP پیشی می‌گیرند، آینده XRP چه خواهد شد؟

سولانا و پولکادات از XRP پیشی می‌گیرند، آینده XRP چه خواهد شد؟

قیمت ریپل (XRP) پس از ثبت بالاترین رقم سال جاری در ماه گذشته، تا حد زیادی روند نزولی را تجربه کرده است. با این حال، همانطور که به نظر می رسد، این روند نزولی احتمالاً با توجه به نشانه های این سرمایه گذاران، همچنان ادامه خواهد داشت.

قیمت XRP در طول سال گذشته تحت تاثیر قابل توجه ورود و خروج سرمایه گذاری های نهادی قرار داشت. با این حال، امسال شرایط به طور قابل توجهی متفاوت است. طبق گزارش کوین شیرز، به نظر می رسد ریپل در حال از دست دادن علاقه این نهادها است که ظاهراً به سراغ سایر آلتکوین ها رفته اند.

علاقه به پولکادات (DOT) و سولانا (SOL) در ماه گذشته بسیار بیشتر از XRP بوده است. ورودی های DOT در ماه مارس به 13.6 میلیون دلار رسید؛ ورودی های SOL به 24.9 میلیون دلار از سوی نهادها رسید، در حالی که XRP تنها 3.8 میلیون دلار ورودی داشت.

این روند نزولی همچنین در شاخص های قیمتی “شاخص قدرت نسبی” (RSI) و “میانگین متحرک واگرایی همگرایی” (MACD) منعکس شده است.

  • RSI یک نوسانگر قدرت نسبی است که سرعت و تغییر قیمت را اندازه گیری می کند و شرایط خرید بیش از حد و فروش بیش از حد را نشان می دهد.
  • MACD از طرف دیگر، یک شاخص قدرت نسبی پیرو روند است که برای شناسایی روندهای صعودی و نزولی استفاده می شود.

قیمت XRP در حال حاضر در محدوده ۰.۵۸ دلار در حال معامله است و نمودار ۱۲ ساعته آن در حال شکل گیری الگوی “تقاطع مرگ” است. تقاطع مرگ یک الگوی نزولی است که زمانی رخ می دهد که میانگین متحرک نمایی کوتاه مدت (مانند ۵۰ روزه) از میانگین متحرک نمایی بلندمدت (مانند ۲۰۰ روزه) قطع کند و پایین تر از آن قرار گیرد.

این الگو نشان دهنده احتمال تغییر روند XRP به یک روند نزولی است. در این حالت، XRP ممکن است در حفظ سطح 0.58 دلار به عنوان حمایت (Support) شکست خورده و به 0.54 دلار سقوط کند.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید