صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : جدال حقوقی XRP و SEC به دور جدیدی رسید

جدال حقوقی XRP و SEC به دور جدیدی رسید

پس از بیش از سه سال جنگ لفظی، نبرد حقوقی بین ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) سرانجام وارد فاز دادگاه شد. به یاد بیاورید که این دعوی حقوقی در دسامبر ۲۰۲۰ آغاز شد، زمانی که نهاد نظارتی، ریپل را به جمع‌آوری غیرقانونی بیش از ۱.۳ میلیارد دلار از طریق عرضه اوراق بهادار ثبت‌نشده متهم کرد. ریپل با این ادعا مخالفت کرد و استدلال نمود که توکن بومی آن(XRP) نباید به عنوان چنین سرمایه‌گذاری‌ای طبقه‌بندی شود و بنابراین تحت صلاحیت این نهاد قرار نمی‌گیرد.

دادگاه با پیشرفت‌ها و تعهدات متعددی همراه است که هر دو طرف باید رعایت کنند. چند روز پیش، قاضی دادگاه بدوی، سارا نتبرن، دستور زمان‌بندی جدیدی صادر کرد که از SEC می‌خواهد پاسخ خود را در مورد درخواست جبران خسارت و صدور حکم نهایی ارائه دهد. کمیسیون قرار است این کار را امروز (۲۹ آوریل) انجام دهد، در حالی که به ریپل سه روز کاری برای پاسخ بعد از آن مهلت داده شده است.

بسیاری از فعالان این حوزه، مشارکت قاضی نتبرن را به دلیل موضع نسبتاً موافق او با XRP، نشانه مثبتی برای پیروزی قاطع ریپل می‌دانند. سه سال پیش، او نظر داد که ارز دیجیتال بومی این شرکت دارای کاربردی است که «آن را از بیت‌کوین و اتریوم متمایز می‌کند».

قیمت XRP به هر سه مورد از پیروزی‌های جزئی ریپل در دادگاه طی سال ۲۰۲۳ واکنش مثبتی نشان داد. با توجه به این موضوع، بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که در صورت پیروزی نهایی ریپل در دادگاه، شاهد یک روند صعودی قابل توجه (bull run) برای XRP باشیم.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید