صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : پرونده ریپل و SEC: وکلای دو طرف از تجدید نظر، توافق و جریمه احتمالی خبر می‌دهند

پرونده ریپل و SEC: وکلای دو طرف از تجدید نظر، توافق و جریمه احتمالی خبر می‌دهند

در پاسخ به سوالات مطرح شده در مورد توافق احتمالی بین طرفین، وکیل طرفدار XRP، بیل مورگان، اطمینان داد که توافقی بر اساس شروط SEC در این پرونده صورت نخواهد گرفت. مورگان بر این باور است که دلیلی وجود ندارد که شرکتی که تا حد زیادی از خود در برابر شکایت SEC دفاع کرده است، چک ۲ میلیارد دلاری به این کمیسیون پرداخت کند. از سوی دیگر، برخی بر این عقیده هستند که توافق می‌تواند جلوی اقدامات حقوقی بعدی را بگیرد.

مارک فاگل، کارشناس اجرایی SEC، گفت که جریمه ۲ میلیارد دلاری بخشی از فرآیند توافق نیست. قاضی باید با صدور حکمی، جبران خسارت معقول را تعیین کند. او ادعا می‌کند که SEC به احتمال زیاد در مورد بخشی از حکم خلاصه که علیه ریپل باخته است، تجدید نظر خواهی خواهد کرد.

بیل مورگان در پاسخ گفت:

بخشی از حکم مربوط به فروش برنامه‌ریزی‌شده بود. SEC در اثبات ادعای خود در مورد ” سایر توزیع‌ها ” ناتوان بود. من فکر نمی‌کنم که این قابل تجدید نظر باشد.

با این حال، مورگان اذعان می‌کند که ریپل ممکن است برخی جریمه‌ها را پرداخت کند، چرا که دادگاه، فروش نهادی XRP را به عنوان عرضه اوراق بهادار ثبت نشده در نظر گرفته است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) خواستار حکم نهایی علیه ریپل است که به موجب آن این شرکت باید مبالغی به شرح زیر پرداخت کند:

  • ۸۷۶,۳۰۸,۷۱۲ دلار: غرامت
  • ۱۹۸,۱۵۰,۹۴۰ دلار: سود پیش از حکم
  • ۸۷۶,۳۰۸,۷۱۲ دلار: جریمه مدنی

نتیجه‌ی درخواست تجدید نظر واسطه‌ای (interlocutory appeal) کوین‌بیس، به طور قابل توجهی بر پرونده‌ی ریپل علیه SEC و چشم‌انداز مقررات ارزهای دیجیتال در ایالات متحده تأثیرگذار خواهد بود. از یک سو، کوین‌بیس می‌تواند شفافیت بیشتری درمورد معاملات ثانویه (secondary market sales) به دست آورد. این موضوع می‌تواند به نفع کوین‌بیس در فعالیت‌های تجاری‌اش باشد.

اما باخت در این درخواست تجدید نظر، می‌تواند منجر به این شود که SEC به دنبال تجدید نظر در حکم قاضی تورس در مورد فروش برنامه‌ریزی‌شده (programmatic sale) XRP باشد. این امر می‌تواند روند پرونده‌ی ریپل را طولانی‌تر کند.

در مصاحبه‌ای اختصاصی با CoinGape Media، پل گروال، مدیر ارشد حقوقی کوین‌بیس (CLO) گفت:

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از دادگاه می‌خواهد «قرارداد سرمایه‌گذاری» را به گونه‌ای تفسیر کند که با تمامی پرونده‌های مرتبط با مدار دوم دادگاه‌های تجدید نظر و دیوان عالی مغایرت دارد. به همین دلیل است که ما به دنبال درخواست تجدید نظر واسطه‌ای هستیم، گرچه این نوع درخواست به ندرت پذیرفته می‌شود. ما نمی‌توانیم سنگ روی سنگ بگذاریم، چرا که از کل صنعت و ۵۲ میلیون آمریکایی که ارز دیجیتال دارند، دفاع می‌کنیم. اما حتی اگر درخواست تجدید نظر اولیه‌ی ما پذیرفته نشود، همچنان به روند پرونده در دادگاه بدوی اطمینان داریم.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید