صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : Pantera Capital با 66% سود در Q1، پیشگام در دنیای رمزارزها

Pantera Capital با 66% سود در Q1، پیشگام در دنیای رمزارزها

Pantera Capital، یک شرکت برجسته مدیریت دارایی با تمرکز بر رمزارز، در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ برای صندوق توکن نقدی (Liquid Token Fund) خود سود قابل توجهی را ثبت کرد. این عملکرد مثبت علی‌رغم فروش بخش قابل توجهی از دارایی‌های مرتبط با بیت‌کوین و اتریوم توسط این صندوق در چند ماه گذشته به دست آمد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، صندوق توکن نقدی Pantera Capital در سه ماهه اول سال، بازدهی ۶۶ درصدی را به ثبت رساند. طبق گزارش‌ها، این بازدهی قابل توجه ناشی از سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال، به ویژه سولانا (SOL) بوده است.

ارزش سولانا در ماه‌های گذشته تقریباً دو برابر شده است و قیمت این ارز دیجیتال در اوایل این هفته برای مدت کوتاهی از مرز ۲۰۰ دلار گذشت. همانطور که NewsBTC در ماه مارس گزارش داد، لازم به ذکر است که Pantera ابتکاری به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار برای خرید توکن‌های سولانا با تخفیف از دارایی‌های صرافی ورشکسته FTX راه‌اندازی کرده بود.

در زمان نگارش این متن، اطلاعات زیر در مورد سولانا به دست آمده است:

  • قیمت آن در حال حاضر حدود ۱۷۹ دلار است.
  • این رقم بیانگر افزایش ۲.۳ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته است.
  • سولانا با توجه به ارزش بازار فعلی، به عنوان پنجمین ارز دیجیتال بزرگ شناخته می شود.
 بر اساس نامه‌ای که به سهامداران ارسال شده و بلومبرگ آن را مشاهده کرده است، سود حاصل از ارزهای دیجیتال با ارزش بازار کمتر و توکن‌های دیفای، از جمله Ribbon Finance (RBN)، Aevo و Stacks (STX)، نیز در عملکرد قوی صندوق توکن نقدی (Liquid Token Fund) در سال جاری نقش داشته است.

با استناد به داده‌های وبسایت TradingView، ارزش توکن RBN از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۳۱۵ درصد افزایش یافته است، در حالی که Aevo در مدت سه ماه تقریباً ۲۰۰ درصد افزایش یافته است. ارزش توکن Stacks نیز شاهد رشد قابل توجهی بوده و در سال ۲۰۲۴ بیش از ۱۱۰ درصد جهش کرده است.

صندوق توکن نقدی Pantera همچنین در طول سه ماهه اول سال جاری، میزان دارایی‌های خود را در بیت‌کوین و توکن‌های مرتبط با شبکه اتریوم کاهش داده است. بر اساس نامه‌ای که به سهامداران ارسال شده، یکی از دلایل اصلی کاهش سرمایه‌گذاری در توکن‌های مرتبط با اتریوم، کاهش احتمال تایید صندوق قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر اتریوم در ایالات متحده عنوان شده است.

Cosmo Jiang، مدیر سبدگردان، در مصاحبه‌ای گفت:

ما تا اوایل سال جاری سرمایه گذاری سنگینی روی بیت‌کوین کرده بودیم، اما از آن زمان به بعد، هر ماه به میزان قابل توجهی از این موقعیت بیت‌کوین کم کردیم.

قیمت بیت‌کوین در سه ماهه اول سال بیش از ۶۰ درصد افزایش یافت، افزایشی که عمدتاً به عرضه صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر بیت‌کوین (ETF) در ایالات‌متحده نسبت داده می‌شود. ارز دیجیتال پیشرو در ماه مارس به بالاترین رکورد قیمتی خود یعنی ۷۳,۷۹۸ دلار رسید، هرچند هم اکنون با ۵ درصد کاهش نسبت به آن قیمت معامله می‌شود.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید