صفحه اصلی > اخبار خارجی و اخبار : ضربه‌ای دیگر به مونرو: پلتفرم‌های معاملاتی LocalMonero و AgoraDesk بسته خواهند شد

ضربه‌ای دیگر به مونرو: پلتفرم‌های معاملاتی LocalMonero و AgoraDesk بسته خواهند شد

تیم پشت‌ پلتفرم‌های ترید همتا به همتا LocalMonero و AgoraDesk، تعطیلی این سرویس‌ها را اعلام کرد. دلایل این تعطیلی، عوامل داخلی و خارجی عنوان شده است. بر اساس اطلاعیه‌ی رسمی، ترید ارز دیجیتال مونرو (Monero) در این پلتفرم‌ها از تاریخ ۱۴ مه (۲۵ اردیبهشت) متوقف خواهد شد و کل فعالیت آن‌ها تا ماه نوامبر (آبان) سال جاری به طور کامل پایان می‌یابد.

این پلتفرم‌ها اعلام کرده‌اند که امکان ثبت‌نام کاربر جدید و تبلیغات مربوط به مونرو از تاریخ امروز غیرفعال شده است.

مدیران AgoraDesk در تاریخ ۸ مه با انتشار بیانیه‌ای، تصمیم دشوار خود مبنی بر تعطیلی پلتفرم را اعلام کردند. در این بیانیه گفته شده است که روند تعطیلی از امروز آغاز شده و ظرف مدت ۶ ماه به پایان می‌رسد.

طبق اعلام این پلتفرم‌ها، فعالیت آن‌ها در تاریخ ۷ نوامبر (۱۷ آبان) سال جاری به طور کامل متوقف خواهد شد. از این رو، به کاربران توصیه می‌شود وجوه خود را قبل از تاریخ مذکور برداشت نمایند. وجوه برداشت‌نشده، رهاشده یا مسدود تلقی خواهد شد.

تیم این پلتفرم‌ها از لطف و حمایت کاربران خود در طول ۷ سال گذشته قدردانی کردند. آن‌ها همچنین با ابراز اطمینان به آینده‌ی مونرو اظهار داشتند:

«بستر مونرو در طول این سال‌ها به بلوغ قابل توجهی دست یافته است. با راه‌اندازی قریب‌الوقوع Haven و سایر صرافی‌های غیرمتمرکز مانند Serai، سوآپ‌های اتمی، افزوده شدن آتیه‌ی FCMP و توسعه‌ی سریع و مداوم پروتکل مونرو، ما اطمینان داریم که آینده‌ی مونرو با یا بدون پلتفرم ما درخشان خواهد بود.»

تعطیلی این پلتفرم‌ها نگرانی‌هایی را در جامعه‌ی ارزهای دیجیتال در رابطه با ثبات و اعتبار ارز مونرو ایجاد کرده است. چندی پیش نیز صرافی بایننس، مونرو را از فهرست معاملات خود خارج کرد که این امر منجر به کاهش قابل توجه ارزش این توکن حریم خصوصی شد. در زمان نگارش این خبر، مونرو (XMR) با قیمت ۱۲۷ دلار و ۷۲ سنت معامله می‌شود که نشان‌دهنده‌ی کاهش ۱.۱۵ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته است. با این حال، XMR در یک هفته‌ی گذشته با افزایش قابل توجه ۶ درصدی روبرو بوده است، در حالی که در یک ماه گذشته با کاهش ۲.۶ درصدی مواجه شده است.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید