صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : لایت‌کوین در آستانه رشدی 300 درصدی با هاوینگ بیت‌کوین

لایت‌کوین در آستانه رشدی 300 درصدی با هاوینگ بیت‌کوین

بر اساس داده‌های CoinMarketCap، قیمت لایت‌کوین (LTC) طی هفته گذشته بیش از ۹ درصد افزایش یافته است. تنها در ۲۴ ساعت گذشته، این ارز دیجیتال نزدیک به ۴ درصد رشد داشته است.

در زمان نگارش این خبر، لایت‌کوین (LTC) با قیمت ۸۵.۳۷ دلار و ارزش کل بازار بیش از ۶.۳ میلیارد دلار معامله می‌شد. افزایش اخیر قیمت به لایت‌کوین اجازه داد تا از یک الگوی صعودی بلندمدت عبور کند.

World of Charts، یک تحلیلگر محبوب رمزارز، اخیراً در توییتی به خروج لایت‌کوین از الگوی مثلث متقارن چند ساله اشاره کرد. این موضوع می‌تواند حاکی از آن باشد که قیمت این رمزارز طی هفته‌های آینده شاهد جهشی بیش از ۳۰۰ درصدی باشد.

تحلیل AMBCrypto از داده‌های Santiment نشان داد که همزمان با افزایش قیمت لایت‌کوین، فعالیت نهنگ‌ها در اطراف آن نیز افزایش یافته است. این موضوع با تعداد بالای تراکنش‌های نهنگ‌ها در هفته گذشته مشهود بود. افزایش قیمت همچنین باعث شد تا نسبت MVRV آن مثبت شود، به این معنی که تعداد بیشتری از سرمایه‌گذاران در سود قرار گرفتند. در زمان انتشار این خبر، نسبت MVRV لایت‌کوین دارای مقدار ۶.۱۶% بود.

تحلیل AMBCrypto از داده‌های گلسنود (Glassnode)، به یک معیار صعودی دیگر اشاره کرد. آن‌ها دریافتند که نسبت شبکه به ارزش لایت‌کوین در روز ۲۰ آوریل به شدت کاهش یافته است. کاهش این معیار نشان می‌دهد که این دارایی دیجیتال Undervalued است، که می‌تواند حاکی از تداوم روند صعودی برای مدت طولانی‌تری باشد. سپس برای درک بهتر، نمودار روزانه لایت‌کوین را مورد بررسی قرار دادیم. این نمودار نشان داد که جریان پول چایکین (CMF) افزایش قابل توجهی داشته و در زمان انتشار این خبر به سمت عبور از خط خنثی حرکت می‌کرد.

قیمت لایت‌کوین همچنین در حال نزدیک شدن به میانگین متحرک ساده (SMA) ۲۰ روزه خود بود. خروج موفق از بالای آن سطح می‌تواند به افزایش مداوم قیمت منجر شود. با این حال، شاخص جریان نقدینگی (MFI) این ارز دیجیتال به سمت پایین حرکت کرد، که نشان می‌دهد لایت‌کوین ممکن است نتواند روند صعودی خود را در روزهای آینده حفظ کند. همچنین، با وجود افزایش قیمت اخیر، همچنان احساسات منفی در بازار نسبت به لایت‌کوین وجود داشت که این موضوع از کاهش احساسات وزنی (Weighted Sentiment) آن در روز ۲۰ آوریل مشهود بود.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید