صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : آیا Ledger همه داده‌های کاربران را ردیابی می‌کند؟

آیا Ledger همه داده‌های کاربران را ردیابی می‌کند؟

ledger wallet

به‌تازگی گزارشی توسط Rekt Builder منتشر شده و نگرانی‌هایی را در مورد جمع‌آوری داده‌ها توسط Ledger Live، نرم‌افزار رسمی مدیریت کیف‌پول‌های سخت‌افزاری Ledger، مطرح کرده است. طبق این گزارش Ledger Live، نرم افزار رسمی مدیریت کیف‌پول‌های سخت‌افزاری Ledger، اطلاعات حساس کاربران را جمع‌آوری و به سرورهای Ledger ارسال می‌کند.

این داده‌ها شامل اطلاعات دستگاه، میزان دارایی رمزنکاری و سوابق دقیق دارایی‌های دیجیتال است. این گزارش همچنین ادعا می‌کند که Ledger Live به طور خودکار این داده‌ها را جمع‌آوری می‌کند و کاربران نمی‌توانند آن را غیرفعال کنند.
این اتهامات نگرانی‌های جدی در مورد حریم خصوصی کاربران کیف‌پول سخت‌افزاری Ledger ایجاد کرده است. اگر این گزارش صحت داشته باشد، ممکن است که Ledger از این داده‌ها برای شناسایی کاربران و ردیابی معاملات رمزنگاری آن‌ها استفاده کند. این اطلاعات همچنین می‌تواند برای اهداف مخرب مانند تهدید افراد با دارایی دیجیتال بزرگ استفاده شود.

مطلب پیشنهادی : چگونه امنیت کیف‌پول دیجیتال را بالا ببریم؟

درسال ۲۰۲۲ شرکت Ledger متهم شد داده‌های فعالیت کاربران را جمع‌آوری می‌کند و به همین دلیل مورد انتقاد قرار گرفته بود ولی هنوز به این اتهامات هیچ پاسخی نداده است. در پایان این گزارش توصیه می‌کند که کاربران کیف‌پول سخت‌افزاری Ledger مراقب باشند که چه اطلاعاتی را در Ledger Live ذخیره می‌کنند. آن‌ها همچنین باید مراقب به‌روز رسانی‌های نرم‌افزاری باشند و اطمینان حاصل کنند که از آخرین نسخه Ledger Live استفاده می‌کنند.

منبع : bitcoinist.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید