صفحه اصلی > اخبار خارجی و اخبار : اولین صندوق نقدینگی برای ETFهای هنگ کنگ راه‌اندازی شد

اولین صندوق نقدینگی برای ETFهای هنگ کنگ راه‌اندازی شد

سه شرکت مستقر در آسیا برای راه‌اندازی نخستین صندوق نقدینگی برای بازار ETFهای هنگ کنگ باهم همکاری کرده‌اند. طبق بیانیه‌ای که روز چهارشنبه منتشر شد، ارزش این صندوق یک میلیارد دلار هنگ کنگ (حدود ۱۲۸ میلیون دلار آمریکا) است.

هدف از این صندوق که توسط LD Capital، Antalpha Ventures و شرکت تجارت الگوریتمی Highblock راه‌اندازی شده، افزایش فعالیت بازار برای ETFهای رمزارز هنگ کنگ است. این بیانیه می‌گوید این صندوق نقدینگی به ایجاد معاملات روان‌تر و جابجایی کارآمدتر سرمایه در بازار صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) هنگ کنگ کمک خواهد کرد.

این صندوق‌ها با عملکرد به عنوان بازارگردان، سهولت معامله برای ETFهای خاص را افزایش می‌دهند. آن‌ها وجه نقد سرمایه‌گذاران را جمع‌آوری کرده و از آن برای خرید و فروش فعالانه سهام آن ETFها استفاده می‌کنند. این خرید و فروش مداوم، بازاری روان‌تر برای ETF هدف ایجاد می‌کند. در نتیجه، سرمایه‌گذاران می‌توانند بدون مواجه شدن با تغییرات قیمتی بزرگ، راحت‌تر وارد یا خارج از موقعیت‌های خود در ETF شوند.

با راه‌اندازی موجی از ETFهای رمزارز توسط چندین مدیر صندوق که برخی از آن‌ها در ۳۰ آوریل شروع به معامله کردند، کمیسیون اوراق بهادار و آتیه هنگ کنگ (SFC) در تلاش است تا این شهر را به مرکزی برای دارایی‌های دیجیتال تبدیل کند.

این ETFهای جدید رمزارز با جذب ۲۳۰ میلیون دلار دارایی تحت مدیریت (AUM) در طول هفته اول خود، شروع قدرتمندی داشته‌اند. China Asset Management (China AMC) پیشتاز این گروه است و صندوق بیت‌کوین آن ۱۱۶ میلیون دلار و صندوق اتریوم آن ۱۹ میلیون دلار جذب کرده است.

این ETFهای جدید هنگ کنگ می‌توانند از سوی طیف وسیعی از سرمایه‌گذاران با تقاضای بالا مواجه شوند. ثروت هنگفت چینیان مستقر در این شهر می‌تواند محرک اصلی باشد. علاوه بر این، صرافی‌های رمزارز و بازارگردان‌های آسیا و اقیانوسیه نیز ممکن است وارد این عرصه شوند و فعالیت بیشتری را رقم بزنند.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید