صفحه اصلی > اخبار : نظام پرداخت الکترونیک هند، متخصصین بلاکچین استخدام می‌کند

نظام پرداخت الکترونیک هند، متخصصین بلاکچین استخدام می‌کند

بلاکچین هند

سنگاپو(Singapore)، مالزی(Malaysia)، امارات متحده عربی(the UAE)، فرانسه(France)، کشورهای بنلوکس(Benelux countries)، نپال(Nepal )و بریتانیا(U.K) سیستم پرداخت UPI NPCI هند را با شرایط مختلف پذیرفته‌اند. این سیستم امکان پرداخت‌های الکترونیکی و انتقال وجه را برای کاربران هندی فراهم می‌کند.

شرکت ملی پرداخت هند(The National Payments Corporation Of India) که توسط بانک مرکزی هند (RBI) و با همراهی 247 شرکت بانک‌داری هندی برگزار می‌شود در جستجوی یک تکنولوژیست باتجربه در زمینه بلاکچین است تا فرصت‌های استفاده از بلاکچین در سامانه‌های پرداخت روزمره را بررسی نماید.

سیستم پرداخت یک‌پارچه در هند  (UPI) یک سیستم پرداخت فوری داخلی است که تراکنش‌های بین بانکی همتا به همتا و همچنین معاملات بین فرد و فروشنده را تسهیل می‌کند. مالک و اداره‌کننده این سیستم اخیرا آگهی شغلی را در لینکدین منتشر کرد. وی تلاش مداوم NPCI برای استخدام رئیس بلاک چین را تایید نمود.

نیروی مورد نظر باید فردی متخصص و حداقل دارای شش سال تجربه در توسعه و پیاده‌سازی بلاک چین باشد و مهم‌ترین وظیفه او شناسایی کاربردهای بلاکچین در این فضا است. از دیگر وظایف او درک فنی عمیق از پلتفرم‌های بلاکچینی متفاوت است و باید حداقل روی دو پروژه آزمایشی بلاکچین تجربه قبلی داشته باشد. اقدامات UPI در تقویت توسعه پرداختی هند، توجه سایر حوزه های قضایی را به خود جلب کرده است.

ترکیب تکنولوژی بلاک چین در سیستم UPI به طور قابل توجهی می‌تواند این فناوری را در یک لحظه در معرض دید میلیون‌ها کاربر قرار دهد و قدرت اصلی این فناوری یعنی بیتکوین را تایید کند. متقاضیان این موقعیت شغلی تا  13 شهریور بیشتر از 200 نفر ثبت شده است. در آینده با افزایش کارایی بلاکچین انتظار می‌رود استخدام متخصصین در این زمینه افزایش یابد.

13 شهریور نیز خبر مهمی درباره افزایش همگرایی بیت‌کوین و هوش‌مصنوعی منتشرشد که نشان‌دهنده ترکیب فناوری‌های جدید و افزایش استفاده و کارایی آنهاست.

برای پیگیری کلاهبرداری ارزهای دیجیتال، پولشویی و سایر جرایم مبتنی بر بلاک‌چین که توسط گروه‌های خلاف‌کار سازمان یافته انجام می‌شود به ماموران متخصص در این زمینه نیاز است. به همین علت در 14 دی (4 ژانویه)، مرجع فرماندهی ملی بریتانیا  تیم دارایی‌های دیجیتال خود را که متمرکز بر فعالیت‌های متخلفان است راه‌اندازی کرد.

آیا شما هم موافق هستید که این اقدام نشان‌دهنده افزایش تمرکز بر دارایی‌های رمزنگاری است؟ 

 

منبع :cointelegraph.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید