صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : چگونه موج بعدی سرمایه‌گذاری رمزارزها در آسیا آغاز خواهد شد؟

چگونه موج بعدی سرمایه‌گذاری رمزارزها در آسیا آغاز خواهد شد؟

-asias-next-crypto-investment

ایالات متحده با تصویب صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) باعث رونق تجارت این ارز دیجیتال شده است و این اقدام زمینه‌ساز افزایش علاقه نهادهای مالی آسیا به این حوزه شده است.

ایالات متحده با تصویب صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) باعث رونق تجارت این ارز دیجیتال شده است و این اقدام زمینه ساز افزایش علاقه نهادهای مالی آسیا به این حوزه شده است. در هنگ کنگ خوش‌بینی‌هایی نسبت به تصویب ETF بیت کوین وجود دارد. در ماه ژانویه، آنها اولین درخواست را از یکی از صندوق‌های بزرگ مدیریت دارایی چین، Harvest Fund Management، پذیرفتند. کشورهای مهم آسیایی مانند  ژاپن، کره جنوبی و استرالیا  احتمالاً از مسیر کلی ایالات متحده و هنگ کنگ پیروی خواهند کرد.

در کره جنوبی، قانون حمایت از کاربران دارایی مجازی قرار است در جولای ۲۰۲۴  اجرایی شود. این اتفاق  به کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی و بانک کره اختیار نظارت بر صرافی های ارز دیجیتال و custodianها را می دهد.

در کره جنوبی، دو عامل کلیدی نشان دهنده خوش بینی است: اول، سیاستمدارانی که برای انتخابات نامزد می شوند با ایده ETF بیت کوین موافق هستند.  دوم، قرار است رئیس کمیسیون نظارت مالی کره جنوبی با رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در ماه مه برای بحث در مورد ETF های بیت کوین مبتنی بر دارایی دیدار کند.

در ژاپن، طبق گفته وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت، کابینه این کشور لایحه ای را تصویب کرد که به صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر این کشور اجازه می دهد تا ارز دیجیتال را به دست آورند. علاقه استرالیا به بیت کوین پس از تایید SEC به طور قابل توجهی تغییر کرده است. بر اساس پیش بینی ها، بور اوراق بهادار استرالیا به زودی محصولات مشابهی را ارائه خواهد کرد.

اخبار مرتبط: Crypto.com مجوز فعالیت کامل در دبی را کسب کرد

منبع: cryptoslate.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید