صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : ورود سرمایه به صندوق ETF گری اسکیل، بعد از چندین ماه خروج سرمایه متوالی!

ورود سرمایه به صندوق ETF گری اسکیل، بعد از چندین ماه خروج سرمایه متوالی!

ETF-BTC

صندوق بیت کوین گری‌اسکیل (GBTC) برای اولین بار بعد از تجربه خروج‌های روزانه قابل توجه از زمان راه‌اندازی، ورودی جدیدی را ثبت کرد. این صندوق که از ۱۱ ژانویه ۲۰۲۴ به عنوان یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین راه‌اندازی شد، پس از ۸۲ روز خروج روزانه، در نهایت در تاریخ ۳ می شاهد ورود سرمایه بود.

سایر صندوق‌های بیت کوین مانند iShares Bitcoin Trust متعلق به BlackRock نیز شاهد ورود سرمایه بوده‌اند. ورودی ثبت شده برای GBTC حدود ۶۳ میلیون دلار بود در حالی که کل ورودی ثبت شده برای همه صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین در آن روز تقریبا ۳۷۸ میلیون دلار بود.

کارشناسان از این تغییر جهت ناگهانی در GBTC ابراز تعجب کرده‌اند. چرا که پیش از این خروج گسترده سرمایه از صندوق‌های بیت کوین آمریکا به دلیل تصمیم فدرال رزرو برای ثابت نگه داشتن نرخ بهره رخ داده بود. هزینه سالانه بالای مدیریت GBTC (۱.۵ درصد) در مقایسه با سایر صندوق‌های مشابه (میانگین ۰.۲۵ درصد) یکی از دلایل خروج سرمایه از این صندوق بوده است. همچنین فروش گسترده سهام GBTC توسط صرافی رمزارز FTX ورشکسته، از دیگر دلایل این خروج سرمایه به حساب می آید.

منبع: bitcoinist.com

اخبار مرتبط: خروج گسترده سرمایه از صندوق‌های ETF بیت‌کوین در آمریکا

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید