صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : بیانیه Gary Gensler بعد از تایید ETF

بیانیه Gary Gensler بعد از تایید ETF

SECs-approval-ETFs

بالاخره سازمان بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تمام ETF های اسپات بیت‌کوین که عبارتند از:  VanEck ، Bitwise۷ ،  ، Fidelity،  Franklin،  Valkyrie،  Hashdex، Ark Invest، Grayscale، BlackRock WisdomTree، Invesco Galaxy  را تایید کرد. بیشتر این محصولات روز پنجشنبه شروع به معامله می‌کنند و رقابت شدیدی برای کسب سهم ازبازار بین شرکت‌های صادر کننده وجود خواهد داشت.

Andrew Bond، مدیر عامل و تحلیلگر ارشد fintech در Rosenblatt Securities گفت:

این یک اتفاق مثبت و بزرگ برای برای نهادینه شدن بیت‌کوین به عنوان یک کلاس دارایی است.

تحلیلگران Standard Chartered گفتند که ETF ها می توانند در سال جاری ۵۰تا ۱۰۰ میلیارد دلار جذب کنند. اما برخی این ورود سرمایه را برای ۵ سال درنظرگرفته‌اند. موفقیت این ETFها به عواملی مانند هزینه و نقدینگی آن‌ها بستگی خواهد داشت. از آن‌جایی که این ETF ها توسط شرکت‌های بزرگ مالی مانند BlackRock و Fidelity ارائه می‌شوند، انتظار می‌رود که به سرعت محبوبیت پیدا کنند.

ETF ها می‌توانند سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین را برای سرمایه‌گذاران نهادی و خرده فروش آسان و جذاب کنند. برخی از شرکت‌ها برای جذب سرمایه‌گذاران هزینه‌های خود را کاهش داده‌اند. در حالی که برخی دیگر تبلیغات گسترده‌ای برای محصولات خود انجام داده‌اند. نهادهای نظارتی نیز در حال بررسی این تصمیم SEC هستند و برخی از آنها نگرانی‌هایی در مورد ماهیت غیرقابل اعتماد بیت‌کوین دارند. Gensler درباره تایید ETF‌ها گفت:

در حالی که امروز ما ETF بیت کوین را تأیید کرده ایم ، این بدان معنا نیست که ما بیت کوین را به عنوان یک دارایی ایمن یا بدون ریسک تأیید می کنیم. بیت‌کوین یک دارایی پرمخاطره است که نوسانات قابل توجهی دارد و می‌تواند برای اهداف غیرقانونی مانند پولشویی و تأمین مالی تروریسم استفاده شود.

سرمایه‌گذاران باید قبل از سرمایه‌گذاری در ETF های بیت‌کوین، ریسک‌های مرتبط را درک کنند. گنسلر در پایان بیانیه خود گفت:

SEC به نظارت بر بازار رمزارز و محافظت از سرمایه گذاران ادامه خواهد داد.

اخبار مرتبط: انتظارات از کریپتو و بلاکچین در سال۲۰۲۴

منبع : reuters.com و coindesk.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید