صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : پاداش1.7 میلیون دلاری فانتوم به کسی که مانع هک 170میلیون دلار شد

پاداش1.7 میلیون دلاری فانتوم به کسی که مانع هک 170میلیون دلار شد

fantom

پس از آِن که در تاریخ ۱۷ اکتبر یک کیف‌پول نرم‌افزاری فانتوم هک شد و سارق توانست ۱٪ از دارایی‌های آن‌ها را به سرقت ببرد توسعه‌دهندگان پلتفرم بلاکچین Fantom استفاده از برخی از کیف‌پول‌های آسیب‌دیده را متوقف کرد و یک کارمند خود را مقصر این دزدی دانست.

به گزارش کوین‌تلگراف به دنبال این حادثه، یک محقق امنیتی ناشناس احتمال وضوع یک خطر مرتبط با هک را شناسایی کرد و در تاریخ ۲۰ نوامبر به بنیاد Fantom هشدار داد. این آسیب‌پذیری با یک توکن ادمین غیرفعال برای قرارداد ERC-20 FTM Fantom مرتبط بود که به طور بالقوه می‌تواند به مهاجم امکان ضرب بخشی از FTM خود را در اتریوم بدهد.

به گفته بنیاد Fantom، شناسایی باگ کشف شده می‌توانست به هکر اجازه دهد  با استفاده از دسترسی کیف پول ۱۷۰ میلیون دلار را تخلیه کند. بلافاصله بعد از این شناسایی باگ برطرف شده و این سازمان جایزه ۱.۷ میلیون دلاری را به عنوان قدردانی از مشارکت به محقق ناشناس اهدا کرد.

مطلب پیشنهادی : چگونه امنیت کیف‌پول دیجیتال را بالا ببریم؟

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید