صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : نظرات متفاوت تحلیلگران درباره آینده بیت‌کوین 

نظرات متفاوت تحلیلگران درباره آینده بیت‌کوین 

bitcoin-price

قیمت بیت کوین به حدود ۷۰ هزار دلار رسیده است. طرفداران آن معتقدند بیت کوین به سمت ۱۰۰ هزار دلار حرکت می کند و در نهایت با طلا برای مقابله با تورم رقابت خواهد کرد. اما منتقدان هشدار می دهند که این افزایش قیمت با ثبات نیست و حبابی است که به زودی خواهد ترکید و می‌تواند به زیان سرمایه‌گذاران منجر شود. دو عامل باعث افزایش اخیر قیمت بیت کوین شده است:

  • اولی ورود صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین به بازار است که سرمایه گذاری روی آن را آسان‌تر کرده است. این صندوق‌ها در دو ماه گذشته بیش از ۵۲ میلیارد دلار سرمایه جذب کرده‌‎اند.
  • دومین عامل، رویدادی به نام “هاوینگ” (نصف شدن) است که در آوریل رخ خواهد داد. در این رویداد، پاداش استخراج بیت کوین نصف می‌شود که باعث کمیابی آن شده و شبیه به طلا، ارزش آن را بالا می‌برد.

با وجود افزایش اخیر، منتقدان همچنان بر این باورند که بیت کوین یک ارز قابل اعتماد نیست و بیشتر وسیله‌ای برای سفته‌بازی و قمار است. آن‌‎ها هشدار می‌دهند که نوسانات شدید بیت کوین باعث ضرر سرمایه‌گذاران کم‌تجربه خواهد شد.

اخبار مرتبط: آشنایی با پروژه‌های شبکه‌های زیرساخت فیزیکی غیرمتمرکز (DePIN)

منبع: thestreet.com

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید