صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : تاثیر آپدیت دنکن بر کارمزد تراکنش‌ها در لایه2 اتریوم

تاثیر آپدیت دنکن بر کارمزد تراکنش‌ها در لایه2 اتریوم

Duncan's impact on transaction fees

زنجیره‌های اصلی لایه۲ اتریوم که آپدیت EIP-4844 را دریافت کرده‌اند شاهد کاهش قابل توجهی در میانگین کارمزد تراکنش‌ها بودند. این به‌روزرسانی نوع جدیدی از تراکنش به نام بلاب (blob) را برای لایه ۲ معرفی کرد که مسیر مستقیمی برای کاهش کارمزد فراهم می‌کند. این بلاب‌ها به جای روش سنتی فراخواندن داده عمل می‌کنند.

طبق آخرین داده های درون زنجیره‌ای، متوسط کارمزد تراگنش در Base از حدود ۰.۵ دلار در ۱۳ مارس ( درست قبل از راه اندازی Dencun) به حدود ۰.۰۰۱۲ دلار کاهش یافته است. کاهش مشابهی در استارک نت مشاهده شد، به‌طوری که کارمزد سواپ نسبت به بیش از ۶.۸ دلار چند روز قبل از Dencun به ۰.۰۴ دلار رسید.

با این حال، Arbitrum One، محبوب‌ترین لایه ۲، هنوز با بهبودهای Dencun ادغام نشده است. این پلتفرم قصد دارد با ارتقاء آینده ArbOS خود، پشتیبانی از blob را به زنجیره‌های rollup Arbitrum معرفی کند. تاکنون بیش از ۳۰۰۰ blob آپلود شده است. پیش‌بینی می‌شود که زنجیره‌های لایه ۲ که از blob استفاده می‌کنند ممکن است در آینده به دلیل افزایش رقابت بر سر فضای blob با کارمزدهای بالاتری مواجه شوند و در نتیجه منجر به افزایش قیمت گس شود.

 منبع: coinmarketcap.com

اخبار مرتبط: پیش‌بینی قیمت Toncoin: آیا TON از 5 دلار عبور می‌کند؟

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید