صفحه اصلی > اخبار : چین، قصد دارد سیستم اعتبار اجتماعی را در متاورس اجرایی کند!

چین، قصد دارد سیستم اعتبار اجتماعی را در متاورس اجرایی کند!

چین در چند سال اخیر به دنبال راه‌اندازی سیستم اعتبار اجتماعی بوده است. براساس گزارش پولیتیکو (POLITICO)، شرکت مخابرات دولتی چین پیشنهاد کرده سیستم اعتبار اجتماعی برای تمام کاربران متاورس و دیگر شبکه‌های مجازی اجرایی شود. این شرکت مخابرات دولتی در چین پیشنهاد کرده که برای حفظ نظم و امنیت دنیای مجازی، یک شناسه دیجیتال (digital ID) که شامل مجموعه‌ای از اطلاعات شخصی و نشانه‌های شناختی افراد است، تهیه شود. براساس این پیشنهاد، اطلاعاتی که شامل شغل و مشخصات فردی نیز می‌شوند، برای همیشه ذخیره و با مقامات به اشتراک گذاشته شوند. سیستم اعتبار اجتماعی و ذخیره‌سازی اطلاعات افراد از نظر این شرکت دولتی در چین مزایای بسیاری دارد. 

یکی از مزایای سیستم پیشنهادی شرکت مخابرات دولتی چین این است که وقتی یک کاربر مشکل‌ساز شروع به انتشار شایعه‌ای می‌کند، با استفاده از شناسه دیجیتال توسط پلیس شناسایی و سپس مجازات می‌شود. پیشنهاد شرکت مخابرات دولتی چین در واقع همان سیستم اعتبار اجتماعی است؛ یک زیرساخت در حال توسعه برای بهبود رفتار شهروندان که آن‌ها را بر اساس معیارهای مختلف، رتبه‌بندی می‌کند و به آن‌ها امتیاز می‌دهد.

در سال ۲۰۱۹ گزارشی منتشر شد که چین ۱۷.۵ میلیون دفعه از خرید بلیت هواپیما و ۵.۵ میلیون بار از خرید بلیت قطار توسط مجرمان اجتماعی جلوگیری کرده است. سیستم اعتبار اجتماعی از برنامه‌های پر سر و صدای دولت چین در سال‌های اخیر است. این کشور کار گروهی را برای ارائه خدمات زیرساختی این سیستم دور خود جمع کرده است. شرکت مخابرات دولتی چین، پیشنهاد خود را به سازمان فناوری ارتباطات سازمان ملل متحد (ITU) ارائه کرده و در تلاش است که سیستم اعتبار اجتماعی خود را در متاورس و دیگر دنیاهای مجازی اجرایی کند.

 

پروانه حسین‌زاده

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید