صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : گروه بانک مرکزی از پروژه نقل و انتقال رمزنگاری اطلاعات رونمایی کرد

گروه بانک مرکزی از پروژه نقل و انتقال رمزنگاری اطلاعات رونمایی کرد

بر اساس پروژه بانک آلمان و هلند که یک منبع جدید محسوب می‌شود و جریان‌های خارج از زنجیره را ترسیم می‌کند، می‌توان زیربنای مقررات آینده ارزهای دیجیتال را تعیین شده دانست. یک مطالعه جدید از بانک بین‌المللی ای که داده‌های درون زنجیره‌ای و خارج از زنجیره را بررسی می‌کند، گفت: جریان‌های مبادلات ارز دیجیتال از نظر اقتصادی قابل توجه است. به گفته گروه بانک مرکزی، اگرچه پروژه اطلس تنها یک اثبات مفهومی دارد، اما می‌تواند زیربنای مقررات آینده ارزهای دیجیتال باشد.

بر اساس مطالعه ای که بانک تسویه بین‌المللی در چهارشنبه منتشر کرد، یک پلتفرم داده‌های‌ مالی غیرمتمرکز جدید می‌تواند زیربنای مقررات آتی متغیرهای بازار ارزهای دیجیتال باشد. یک گزارش اثبات مفهومی که به طور مشترک با بانک‌های مرکزی هلند و آلمان منتشر شد، گفت که پروژه اطلس در ابتدا برای ترسیم جریان‌های بین‌المللی مهم خارج از زنجیره بین صرافی‌های رمزنگاری مورد استفاده قرار گرفته است.

سیسیلیا اسکینگزلی، رئیس مرکز نوآوری بی آی اس در بیانیه‌ای گفت:

ما در حال توسعه یک کالای عمومی جدید و مهم برای بانک‌های مرکزی در سطح جهان هستیم. او گفت: «داده‌های جریان‌های فرامرزی برای حوزه‌هایی مانند پرداخت‌ها و تحلیل‌های اقتصاد کلان مرتبط هستند.

این مطالعه که در ابتدا به تراکنش‌های شبکه بیت‌کوین پرداخته بود، می‌گوید: اگرچه این مورد در مقایسه با کل ترافیک شبکه زنجیره‌ای نسبتاً کوچک است، جریان‌های شناسایی شده بین مبادلات ارز دیجیتال از نظر اقتصادی قابل توجه است. خروجی پروژه اطلس می‌تواند به عنوان نقطه شروعی برای ارزیابی‌های اولیه و تهیه پیش‌نویس الزامات گزارش‌دهی داده‌ها و مقررات محرک‌های بازار ارزهای دیجیتال باشد.

بانک‌های مرکزی به دنبال کسب دانش بهتر از ریسک‌ها در بازارهایی هستند که اغلب به سختی می‌توان با آنها مقابله کرد. اگرچه بی آی اس برای اولین بار در ژوئن ۲۰۲۲ ایده “پلتفورم هوشمند بازار ارزهای دیجیتال” را مطرح کرد، اما بحران‌های اخیر مانند فروپاشی صرافی اف تی ایکس خطرات بازیگران غیرقابل تنظیم در بازارهای غیرشفاف را برجسته کرده است.

به گزارش بی آی اس، که بانک‌های مرکزی از سراسر جهان را گروه‌بندی می‌کند، هشدار داده است که داده‌های رمزنگاری می‌توانند «دستکاری یا تحریف» شوند. این گزارش به ارقامی اشاره می‌کند که نشان می‌دهد تا ۷۰% از فعالیت‌ها در برخی از تجارت‌ها پولشویی است و یک فعالیت غیرقانونی لحاظ می‌شود که معامله‌گران به منظور گمراه کردن و دستکاری بازار، یک دارایی را می‌خرند و می‌فروشند. صرافی‌های متمرکز اصلی مانند بایننس به دنبال کاهش نگرانی‌های سرمایه‌گذاران با انتشار جزئیات کیف پول‌های تحت کنترل خود هستند. این قضیه نشانگر نوعی ارائه اعتماد است که به عنوان اثبات ذخایر شناخته می‌شود و بی آی اس می‌گوید: می‌تواند برای رویکردهای جدید نظارتی داده‌محور در آینده استفاده شود.

منبع: coindesk.com

عرفان شفیعی

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید