صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : نظر ویتالیک درباره اهمیت میم‌کوین‌ها در سال 2024

نظر ویتالیک درباره اهمیت میم‌کوین‌ها در سال 2024

memecoins

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، عقیده دارد جامعه ارزهای دیجیتال باید به سمتی حرکت کند تا میم‌کوین‌ها برای اهداف سازنده مورد توجه قرار بگیرند. میم‌کوین‌ها که با دوج‌کوین محبوبیت پیدا کردند، به‌دلیل ماهیت پرنوسان و گاهی تأثیرات بحث‌برانگیزشان، مورد بحث و بررسی زیادی قرار گرفته‌اند.

بوترین در نوشته‌ی اخیرش به وضعیت فعلی میم‌کوین‌ها پرداخته و فقدان ارزش اساسی آن‌ها را نقد می‌کند و به نارضایتی روزافزون جامعه از جهت‌گیری آن‌ها اشاره می‌کند. به نظر او جامعه نباید صرفا این پدیده را نادیده بگیرد، بلکه باید بررسی کند که آیا می‌توان تمایل به سرگرمی و مشارکت در فضای ارز دیجیتال را به سمت تلاش‌های مثبت‌تر و اجتماعی‌تر سوق داد.

بوترین طرفدار بازتعریف میم‌کوین‌ها است، به‌طوری که فراتر از صرفا سوداگری مالی، از امور خیریه حمایت کرده که سرگرمی واقعی ارائه دهند. او با اشاره به پروژه‌هایی مانند «GiveWell Inu» و «Fable of the Dragon Tyrant»  که ارزهای دیجیتال را وقف امور خیریه می‌کنند، به پتانسیل میم‌کوین‌ها برای کمک به رفاه اجتماعی اشاره می‌کند.

بوترین همچنین ایده نوآورانه «Robin Hood games» را معرفی می‌کند که جذابیت بازی را با توزیع عادلانه ثروت، به‌ویژه برای شرکت‌کنندگان کم‌درآمد، ترکیب می‌کند. او با اشاره به تأثیر بازی «Axie Infinity» در جنوب شرق آسیا، خواستار حرکت جامعه ارز دیجیتال به سمت ابتکاراتی است که علاقه جمعی به میم‌کوین‌ها را برای اهداف سازنده هدایت کند. 

پیشنهادات بوترین فراخوانی برای جامعه ارز دیجیتال محسوب می‌شود تا به سمت ابتکاراتی حرکت کند که علاقه جمعی به میم‌کوین‌ها را برای اهداف سازنده مهار کند.

منبع: cryptoslate.com

اخبار مرتبط: 4 رمزارزی که ممکن است در فروردین به پایین‌ترین حد خود برسند

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

ریال دیجیتال از تیر ماه در جزیره کیش عملیاتی می‌شود

ریال به شکل الکترونیکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با رونمایی از…

۲۹ خرداد ۱۴۰۳

تتر از استیبل کوین جدیدش با پشتوانه طلا رونمایی کرد

تتر یکی از بازیگران اصلی دنیای ارزهای دیجیتال، سرانجام از محصول جدید…

۲۹ خرداد ۱۴۰۳

خطر متمرکز بودن دوج کوین در پلتفرم رابین‌هود

پلتفرم رابین‌هود با ارائه معاملات دوج‌کوین، در میان کاربران آمریکایی به شهرت…

۲۹ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید