صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : 68% کل تراکنش‌های بیت‌کوین به Runes اختصاص دارد

68% کل تراکنش‌های بیت‌کوین به Runes اختصاص دارد

bitcoin-runes

بعد از رویداد هاوینگ بیت‌کوین در تاریخ ۲۰ آوریل، استاندارد توکن جدید روی بلاک‌چین بیت‌کوین با نام Runes راه‌اندازی شد. Runes  از آن زمان بخش اعظم تراکنش‌های این شبکه بلاکچینی را به خود اختصاص داد. هرچند کارمزدهایی که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین از Runes به دست می‌آورند، از آن زمان کمی کاهش یافته است اما طبق اطلاعات ثبت شده ، تراکنش‌های Runes سهم قابل توجهی در کارمزدهای استخراج‌کنندگان در روز هاوینگ داشته است، این رقم در حال حاضر بین ۳۳ تا ۶۹ درصد نوسان دارد.

 اگرچه Runes در روز ۲۳ آوریل با بیش از ۷۵۰ هزار تراکنش رکورد زد، اما این تعداد در روز بعد به کمتر از نصف کاهش یافت. 

پروتکل جدید که توسط مبتکر Ordinals، کیسی رودآرمور راه‌اندازی شده، به عنوان روشی کارآمدتر برای ایجاد توکن‌های جدید در شبکه بیت‌کوین نسبت به استاندارد توکن BRC-20 معرفی شده است.

کارشناسان در مورد اینکه آیا Runes می‌تواند جریان درآمد باثباتی برای استخراج‌کنندگان بیت‌کوین فراهم کند، اختلاف نظر دارند. همچنین شکافی بین تعداد تراکنش‌های Runes و کارمزدهای استخراج‌شده از Runes وجود دارد.

برخی از فعالان حوزه ارز دیجیتال از میزان فضایی که تراکنش‌های Runes در روزهای اخیر اشغال کرده‌اند، ناراضی هستند. آن‌ها معتقدند که بیت‌کوین دیگر به یک سیستم نقدی الکترونیکی نظیر به نظیر، که خالق ناشناس آن، ساتوشی ناکاموتو، در نظر داشت، تبدیل نشده است.

منبع: cointelegraph.com

اخبار مرتبط: پی‌پل به دنبال استخراج پایدار بیت‌کوین

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

انتقال 1 میلیار دلار بیت‌کوین با کارمزد ۷ دلاری بانکداری سنتی را به چالش کشید!

انتقال بیت‌کوین به ارزش بیش از یک میلیارد دلار، تنها با پرداخت…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

رویداد پیتزادی بیت‌کوین: سالگرد اولین تراکنش بیت‌کوین

روز ۲۲مه، به عنوان “روز پیتزا بیت‌کوین” شناخته می‌شود که داستانی جالب…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

کشف ۷۳ دستگاه ماینر غیرمجاز در کرمانشاه

سید حامد حسینی، مدیر دفتر حراست شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه،…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید