صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : ریزش قیمت بیت‌کوین: تاریخ تکرار می‌شود

ریزش قیمت بیت‌کوین: تاریخ تکرار می‌شود

همانطور که در چند هفته گذشته شاهد بودیم، بازار رمزارزها الگوی تکرارشونده‌ای از ریزش قیمت در روزهای جمعه را تجربه کرده است و ضرب‌المثل «تاریخ تکرار می‌شود» به حقیقت پیوسته است.
در این مورد، بیت‌کوین و سایر ارزها، مشابه رویدادهای جمعه گذشته، با کاهش شدید مواجه شدند.

جمعه‌ی هفته گذشته (۳۱ مه)، بیت‌کوین بار دیگر در عبور از سطح ۶۹ هزار دلار ناموفق ماند و این عقب‌نشینی، قیمت آن را بیش از دو هزار دلار کاهش داد. آخر هفته نسبتا آرامی سپری شد و ارزش بیت‌کوین به حدود ۶۶،۶۰۰ دلار رسید.

در ابتدای هفته جاری (۱ ژوئن)، شاهد افزایش مجدد قیمت بودیم به گونه‌ای که بیت‌کوین به طور موقت از ۷۰ هزار دلار عبور کرد. با وجود شکست اولیه، قیمت در روز سه‌شنبه جهش کرد و بالاتر از این سطح قرار گرفت. در واقع، بیت‌کوین برای چند روز متوالی بالای ۷۰ هزار دلار باقی ماند و حتی در روز جمعه به بالاترین رقم چند هفته اخیر یعنی ۷۱،۹۴۹ هزار دلار رسید.

منبع: DeFier.media

با این حال، همانطور که گفته شد، الگوی ریزش جمعه تکرار شد و این بار هم قیمت در سطح ۷۲ هزار دلار متوقف شد. فشار فروشندگان، بیت‌کوین را به پایین‌ترین رقم چند روز اخیر یعنی ۶۸،۵۰۰ دلار رساند. در حال حاضر، قیمت اندکی بهبود یافته و بالای ۶۹ هزار دلار قرار دارد، اما همچنان نسبت به روز گذشته ۲.۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

Cryptocurrency Market Overview. Source: QuantifyCrypto
منبع: QuantifyCrypto

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید