صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : با سقوط قیمت بیت‌کوین بیش از 661 میلیون دلار لیکویید شد

با سقوط قیمت بیت‌کوین بیش از 661 میلیون دلار لیکویید شد

حدود ۲۰۰هزار معامله‌گر در پی سقوط قیمت بیت‌کوین، متحمل بیش از ۶۶۱ میلیون دلار ضرر شدند و دارایی‌های دیجیتال آن‌ها لیکویید شد. قیمت بیت‌کوین طی چند ساعت معاملات در ۱۵ مارس (۲۵ اسفند)، با سقوط ۷.۵ درصدی از ۷۲ هزار دلار به ۶۶ هزار و ۵۰۰ دلار رسید.

بزرگ‌ترین بخش لیکویید شدن‌ها (۸۰ ٪ یا ۵۲۵.۲ میلیون دلار) مربوط به موقعیت‌های خرید بوده در حالی که لیکویید شدن‌های معاملات فروشندگان شامل ۱۳۶.۵میلیون دلار بود. این فروش گسترده باعث کاهش ۷.۳ درصدی کل ارزش بازار رمزارز شد و با خروج حدود ۱۷۵ میلیارد دلار از بازار، به ۲.۶۸ تریلیون دلار رسید.

تحلیلگران نگران کاهش حجم ورودی صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) به بازار بیت‌کوین هستند و احتمال اصلاح قیمت به محدوده ۶۰ هزار دلار یا حتی پایین‌تر را پیش‌بینی می‌کنند. داده‌های اقتصادی آمریکا (تورم بالاتر از حد انتظار) و همچنین کاهش قابل توجه ورود سرمایه به صندوق‌های ETF بیت‌کوین، از عوامل زمینه‌ساز این افت قیمت به نظر می‌رسند. برخی تحلیلگران، با اشاره به کاهش قابل توجه حجم قراردادهای باز در بازار مشتقات، پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بیت‌کوین ممکن است تا محدوده ۶۳ تا ۶۴ هزار دلار سقوط کند.

 منبع: cryptointelligence.co

اخبار مرتبط: تاثیر آپدیت دنکن بر کارمزد تراکنش‌ها در لایه2 اتریوم

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید