صفحه اصلی > اخبار : کاهش ۹۸ درصدی حجم معاملات NFT‌های بیت‌کوین

کاهش ۹۸ درصدی حجم معاملات NFT‌های بیت‌کوین

توکن‌های NFT بیت‌کوین

براساس گزارشی که دپ‌رادار (DappRadar)‌ منتشر کرده، حجم معاملات توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) بیت‌کوین یا اوردینالز کاهش چشمگیری داشته است. آمار این شرکت نشان می‌دهد که حجم کل معاملات NFT بیت‌کوین از ۴۵۲ میلیون دلار در اردیبهشت ماه به ۳ میلیون دلار در مرداد ماه رسیده است. همچنین، تعداد معاملات نیز در این بازه زمانی چهار ماهه حدود ۹۷٪ کاهش یافته و به ۲۰,۵۷۱ رسیده است.

دپ‌رادار وضعیت بازار اوردینالز را تراژدی دانسته است با این حال، در گزارشش تاکید کرده که برای آن‌که بدانیم مشکل موقتی است یا یک سیستمی برای NFT‌های مبتنی بر بیت‌کوین به زمان بیشتری نیاز داریم. این گزارش همچنین کاهش شدید حجم فروش و تعداد معاملات توکن‌های غیرقابل تعویض را در یک بازه زمانی چند ماهه، نگران‌کننده دانست. براساس این گزارش، کاهش فروش، نشان‌دهنده علاقه کمتر یا شاید کم‌شدن اعتماد به NFT‌های بیت‌کوین است.

حجم معاملات NFT

همچنین در گزارش دپ‌رادار آمده است: «نوسانات در حجم فروش را می‌توان به میزان پویایی بازار نسبت داد ولی کاهش پایدار در تعداد معاملات ممکن است به مسائل گسترده‌تری اشاره کند. کاهش معاملات توکن‌های غیرقابل تعویض شبکه بیت‌کوین نشان‌ می‌دهد که تعداد کمی از سرمایه‌گذاران به این بازار علاقه دارند. این مسئله همچنین ممکن است نگرانی درباره طول عمر و اهمیت توکن‌های NFT را افزایش دهد.»
دپ‌رادار، توکن‌های غیرقابل تعویض بیت‌کوین را قربانی کاهش علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران به بازار NFT دانست. نکته قابل توجه درباره شیب کاهشی معاملات NFT این است که توکن‌های غیرقابل تعویض شبکه بیت‌کوین در سه ماه نخست سال ۲۰۲۳ رشد چشمگیری داشتند و پس از آن‌که حجم معاملاتشان به ۴۵۲ میلیون دلار رسید، سیر نزولی آن در سه ماهه دوم سال شروع شد.

طبق گزارش دپ‌رادار، یکی از مسائل کلیدی درباره توکن‌های NFT بیت‌کوین پایداری آن‌هاست. جامعه علاقه‌مندان بیت‌کوین هنوز به این نتیجه نرسیده‌اند که NFT باید در شبکه بیت‌کوین باشد یا نه! این در حالی است که توکن‌های غیرقابل تعویض در شبکه‌ اتریوم و دیگر بلاک‌چین‌ها به راحتی معامله می‌شود. 

در بخشی از گزارش دپ‌رادار درباره تفاوت بیت‌کوین و اتریوم نوشته شده: «صداهایی در جامعه وجود دارد که بیت‌کوین را به‌عنوان «طلای دیجیتال» می‌شناسند و باید عملکرد اصلی آن ذخیره ارزش‌ها باقی بماند. از سوی دیگر، اتریوم به‌عنوان «نفت دیجیتال» شناخته می‌شود که نقش اصلی آن، افزایش اقتصاد دیجیتال است.» در ادامه این گزارش آمده‌ است که ماه‌های آینده برای آن‌که بدانیم بیت‌کوین محل مناسبی برای توکن‌های همیشه در حال تغییر NFT هست یا نه، اهمیت زیادی دارد. چون در نهایت متوجه خواهیم شد که آیا بیت‌کوین به نقش اصلی خود به عنوان انبار ارزش‌ها باز می‌گردد یا به توسعه توکن‌های غیرقابل تعویض کمک می‌کند. 

طبق داده‌های سایت CryptoSlam، شبکه بیت‌کوین در ۳۰ روز گذشته رتبه هفتم فروش NFT را به دست آورده است. حجم فروش یک ماه اخیر توکن‌هایNFT در شبکه بیت‌کوین ۱۴/۶ میلیون دلار بوده است.

 

پروانه حسین‌زاده

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید