صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : بیت‌کوین با وجود موانع نظارتی آمریکا ۴٪ افزایش قیمت داشت

بیت‌کوین با وجود موانع نظارتی آمریکا ۴٪ افزایش قیمت داشت

با وجود ممنوعیت کیف‌پول ایالات‌متحده قیمت بیت‌کوین ۴٪ افزایش یافت!

چهارشنبه هفته گذشته، بیت‌کوین با کاهش قیمت تقریباً ۰.۵% مواجه شد و قیمت معاملاتی آن به ۲۷۴۱۲ دلار رسید. این افت قیمت، با عملکرد انعطاف‌پذیر این ارز دیجیتال در هفته جاری تناقض دارد. زیرا ما در این روند، شاهد افزایش چشم‌گیر قیمت آن نزدیک به ۴% بودیم. این روند صعودی با توجه‌ به چالش‌های اخیری که بخش ارزهای دیجیتال با آن مواجه شده‌اند، قابل‌ ستایش است. وزارت خزانه‌داری ایالات‌متحده قانون ممنوعیت کیف‌پول‌های رمزنگاری شده را وضع کرده است. علاوه بر این، کوین اولری، فرد کارآفرین، نگرانی‌های خود را در مورد موانع نظارتی و امنیتی در ایالات‌متحده ابراز کرده است و نشان می‌دهد که این موانع، نوآوری ارزهای دیجیتال را از سواحل آمریکا دور می‌کند.

آمریکا کیف‌پول‌های ارز دیجیتال را برای مبارزه با توزیع فنتانیل ممنوع خواهد کرد

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده (OFAC) تحریم‌هایی را علیه کیف پول‌های رمزنگاری شده اعمال کرده است. گفته می‌شود این موضوع، به افراد و نهادهای مرتبط با تولید فنتانیل، یک ماده افیونی مصنوعی قوی، مرتبط است. به‌ نوعی، اقدام سازمان OFAC، برای سرکوب استفاده از ارزهای دیجیتال در فعالیت‌های غیرقانونی است. وزارت دادگستری ایالات‌متحده همچنین علیه تولیدکنندگان مواد شیمیایی مستقر در چین و کارمندان آنها که گفته می‌شود از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال برای تسهیل طرح توزیع غیرقانونی پیش‌ساز فنتانیل استفاده کرده‌اند، کیفرخواست صادر کرده است. مقامات بر این باورند که این شرکت‌ها از رمزنگاری برای پنهان‌کردن هویت و فعالیت‌های مالی خود استفاده می‌کردند.

در نتیجه تحریم‌ها، OFAC کیف‌پول‌های بیت‌کوین، اتریوم و ترون را به لیست ارزهای ویژه تحریم شده خود اضافه کرد. والی آدیمو، معاون وزیر خزانه‌داری، اهمیت اقدامات اجرایی در اخلال در شبکه مواد‌مخدر غیرقانونی را برجسته‌تر کرد. این خبر می‌تواند بر قیمت بیت‌کوین تأثیر منفی شدیدی بگذارد، زیرا این قضیه، بر نگرانی‌های نظارتی و استفاده بالقوه از ارزهای دیجیتال در فعالیت‌های غیرقانونی تأکید می‌کند و به طور بالقوه منجر به کاهش احساسات خوب سرمایه‌گذاران نسبت به این ارز دیجیتال می‌شود.

موانع نظارتی، نوآوری رمزارز را از ایالات‌متحده خارج می‌کنند

کوین اولری(کارآفرین)، سرمایه‌گذار شارک‌تانک، اخیراً نگرانی‌های خود را در مورد تأثیر منفی احتمالی موانع نظارتی سخت‌گیرانه در ایالات‌متحده بر نوآوری ارزهای دیجیتال ابراز کرده است. پس از یک جلسه استماع کنگره که در آن گری گنسلر، رئیس امنیتی بخش، در مورد مقررات کریپتو مورد سؤال قرار گرفت، اولری ادعا کرد که قانون‌گذاران از عملکرد گری گنسلر ناراضی هستند، زیرا اجازه داده است تا نوآوری از بین برود.

او اقدامات اجرایی امنیتی علیه صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات‌متحده را بسیار مهم دانست و به‌ عنوان‌ مثال از فروپاشی اف‌تی‌ایکس نام برد. (O’Leary) ظهور یک صرافی جدید در ابوظبی، با نام (M2) را فاش کرد که قرار است جایگزین اف‌تی‌ایکس و بایننس شود. او بر پشتوانه مالی این صرافی تاکید کرد و پیش‌بینی کرد که مبادلات غیرآمریکایی ممکن است به استاندارد جدید صنعت تبدیل شوند.

افت قیمت بیت‌کوین ممکن است باعث نگرانی‌هایی در مورد نوآوری‌ها و چالش‌های نظارتی در ایالات‌متحده باشد که به طور بالقوه می‌تواند بر احساسات سرمایه‌گذاران اثر بدی بگذارد. با استفاده از نمودار ۴ ساعته برای پیش‌بینی قیمت بیت کوین، در حال حاضر نقطه محوری۲۷/۳۸۵دلار، با مقاومت‌های ۲۸/۷۸۸و ۲۹/۵۷۶ دلار و پشتیبانی ۲۶/۶۲۹ و ۲۵/۲۲۶ دلار قابل‌ مشاهده است.

شاخص قدرت نسبی، موضع خنثی را روی عدد ۵۰.۲۹ نشان می‌دهد. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه، در ۲۷/۱۸۸ دلار، به روند صعودی ملایم این ارز دیجیتال اشاره دارد. با این حال، افت کمتر از رقم ذکر شده، می تواند باعث فروش بیشتر بیت‌کوین شود. در اصل، بیت‌کوین بالای ۲۷/۱۵۰دلار به‌صورت صعودی به نظر می‌رسد و اگر قیمت آن از این رقم کمتر شود، ممکن است نشانه تمایلات نزولی باشد. به‌روزرسانی بازار همچنان برای معامله‌گران حیاتی و امری مهم است.

سوالی که بعد از هر افزایش قیمت مطرح می‌شود این است که آیا بیت‌کوین می‌تواند جایگاه خود را حفظ کند؟ برای پاسخ به این سوال در شرایط کنونی بازار این مقاله را بخوانید.

منبع: cryptonews.com

عرفان شفیعی

پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید